REKLAMA
REKLAMA

Zeman: Juventus był wyraźnie lepszy

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Football Italia  |  30.09.2012 09:40
Zdenek Zeman podkreśla, że Juventus był wyraźnie lepszy od Romy w przekroju całego spotkania. Szkoleniowiec Romy uważa, że jego piłkarze nie byli w stanie zrealizować taktyki ustalonej na ten mecz.

- Staraliśmy się grać swoje i się nie udało. Juventus był wyraźnie lepszy w przekroju całego meczu. Nie umieliśmy się ani skutecznie bronić, ani atakować, zawsze byliśmy pod presją. Jeżeli nie będziemy bronić się razem, to zespół zostaje rozciągnięty i powstają luki. To samo dzieje się, jeśli nie gramy szybko. Pracujemy nad tym, ale ten mecz był straszny. Zresztą jak mogło być inaczej, jeśli straciliśmy trzy bramki w ciągu siedmiu minut - powiedział Zeman.

- Czy moje pomysły są staromodne? Kiedy widzę grę mojego zespołu, wtedy mogę to ocenić. Dzisiaj robiliśmy jednak bardzo niewiele z tego, nad czym pracujemy na treningach. Nie byliśmy w stanie zrealizować naszych pomysłów. Cieszę się z pracy w Romie i jestem przekonany, że ten zespół będzie w stanie wyrazić siebie. Takie mecze jak ten mogą nas wiele nauczyć - zakończył szkoleniowiec Romy.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

El Fuego | 30.09.2012 10:12

Miła niespodzianka. Spodziewałem się bardziej tekstów typu: wolnego nie było, karnego to już w ogóle, a pozostałe były ze spalonego. Naprawdę doceniam i w imieniu kibiców Juve dziękuje za profesjonalne podejście.

clublland | 30.09.2012 10:19

mecz wygrany z dużym zapasem sił..... ;p
1 połowa na MAX potem przy korzystnym wyniku oszczędność sił przed LM!
bravo panowie!

shreQ | 30.09.2012 10:40

@El Fuego: mow za siebie ;)

Mister X | 30.09.2012 10:46

twoje czasy zdenek juz dawno mineły, połowa lat 90 gdzie we włoszech futbol był skostniały i schematyczny to był twój czas.
wtedy ustawienie tak mocno ofensywnie druzyny było szokiem i zaskoczeniem, to dawało efekty.
mecze takie jak Lazio 8-2 Fiorentina są klasykiem.
jednak dzisiaj jestes juz dziadkiem tak jak twoje 4-3-3  

scaramanga | 30.09.2012 11:25

No proszę Zdenek jednak da się mówić po ludzku o przeciwniku? Za taką lekcję futbolu jak wczoraj nawet nie dziękuj i na szacunek też nie licz.

Catalina | 30.09.2012 11:27

Zeman mówi o taktyce hehe niezłe jaja przecież on nie wie co to słowo znaczy.

JUVENTUS 30

Wierny_Romanist | 30.09.2012 12:21

Im prędzej odejdzie z Romy tym lepiej, w tym meczu ukazał archaiczne ustawienie obrone i w ogóle bronienie sie..z libero, żenada.

DolceVita | 30.09.2012 13:49

@ Wierny Romanista

A kogo byś chciał w jego miejsce nie licząc Montelli?

Mjollner | 30.09.2012 18:12

Tak, tak z tym składem-głownie obroną- to i Mourinho i SAF na pewno by lepszych wyników nie mieli. O ile w samym przodzie mamy niezłych grajków to w pomocy już słabiej, a obrona to tragedia...Ci którzy mówią o dobrej grze Balzarettiego-przypominam że on ma być obrońcą! Owszem jako skrzydłowy i to bardziej ofensywny radzi sobie dobrze ale obrona totalne dno. Najbardziej ogarniętym naszym obrońcą w tym sezonie wydaje się-co jest dla mnie miłym zaskoczeniem Castan.  No i bramka-niby nie jest źle, ale jakoś się wydaje, że taka drużyna powinna mieć lepszego golkipera...Steka bardzo lubię ale za dużo baboli-może się ogarnie.
Podsumujmy-system ofensywny Zemana którzy niektórzy tutaj uważają za archaiczny (ciekawe ilu z tych co tak uważ ma trenerskie kwalifikacje?:P) to jedyny słuszny system przy tej ekipie-trzeba wszystko postawić na ofensywę jeśli nie można liczyć zupełnie na obronę. Tak na prawdę robotę spieprzyli przed sezonem Sabatini i Baldini bo to nie Zeman kupował zawodników. Z tymi tyłami nie ugramy nic, możemy tylko liczyć, że ze słabszymi ekipami strzelimy coś więcej...niestety.

missalissa | 30.09.2012 20:59

niech pan Zeman sie juz nie poniza..goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy