2. Bundesliga: Podsumowanie 5. kolejki

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  17.09.2012 22:14
Eintracht Brunszwik odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i umocnił się na czele tabeli 2. Bundesligi. Ścisłą czołówkę gonią Hertha BSC i FC Kaiserslautern, a mecz na szczycie w Chociebużu zakończył się remisem. To najważniejsze wydarzenia 5. kolejki 2. Bundesligi.

Piąte zwycięstwo w piątym meczu odniósł Eintracht Brunszwik, który wygrał po bramce Dennisa Kruppke 1:0 z Jahn Regensburg. Z kolei w meczu na szczycie pomiędzy drugim Energie Cottbus a trzecim FSV Frankfurt padł remis. Goście w 86 minucie wyszli na prowadzenie 2:1, ale w ostatniej minucie punkt drużynie z Chociebużu zapewnił Boubacar Sanogo.

Z tego podziału punktów nie skorzystało TSV 1860 Monachium, które tylko bezbramkowo zremisowało w Bochum. Całe spotkanie w barwach monachijskich Lwów rozegrał Grzegorz Wojtkowiak. Więcej zimnej krwi zachowali natomiast piłkarze Herthy Berlin i FC Kaiserslautern. Berlińczycy pokonali beniaminka z Aalen 2:0, a Czerwone Diabły z Arielem Borysiukiem pokonały ostatni MSV Duisburg 2:1. Zebry wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli i pozostają bez choćby jednego punktu na koncie.

Niewiele lepiej wiedzie się przedostatniemu Unionowi Berlin, który przegrał w Ingolstadt. Wyjazdowe zwycięstwo w Aue odniósł Paderborn, a jeden punkt z Sandhausen wywiozło Dynamo Drezno. Na zakończenie kolejki FC Köln z Adamem Matuszczykiem w składzie zremisował bezbramkowo z Sankt Pauli i nie wygrzebał się z pozycji trzeciej od końca. Polak zobaczył w tym meczu żółtą kartkę.