Udinese znów bez zwycięstwa

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  16.09.2012 17:05
Po znakomitym początku w wykonaniu Udinese wydawało się, że podopieczni Francisco Guidolina zdołają wreszcie odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Nic bardziej mylnego. W drugiej połowie musieli radzić sobie w osłabieniu i zremisowali ze Sieną.

Gdyby ten mecz miał miejsce na początku sezonu, jego zdecydowanym faworytem byłoby Udinese. Przed tym pojedynkiem goście nie odnieśli jednak ani jednego zwycięstwa. Mecz ze Sieną rozpoczął się jednak dla nich nadspodziewanie dobrze. Już trzy minuty po pierwszym gwizdku arbitra do siatki trafił bowiem Dusan Basta.

Gospodarze nie zdołali się jeszcze dobrze otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a już po raz drugi musieli wyciągać piłkę z siatki. Tym razem Basta wystąpił w roli asystenta, a akcję wykończył Antonio Di Nadale. Po dwóch szybkich ciosach tempo meczu znacząco spadło. Dopiero w końcówce pierwszej połowy swoje szanse zmarnowali Pinzi i Rosina. Do przerwy Udinese prowadziło więc ze Sieną 2:0.

Druga połowa spotkania nie rozpoczęła się dla gości dobrze. Osiem minut po jej rozpoczęciu drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został bowiem Lazzari i Udinese musiało radzić sobie w osłabieniu. Czerwona kartka dość długo nie przyniosła ataków ze strony Sieny. Pierwszy z nich miał tak naprawdę miejsce dopiero w 70. minucie, ale był to od razu atak skuteczny. Gola zdobył Emanuele Calaio.

Nie minęło wiele czasu, a Sienie udało się doprowadzić do wyrównania. Znów nie najlepiej spisała się obrona Udinese, doprowadzając do rzutu karnego. Jak można było się spodziewać, jedenastka została wykorzystana przez Ze Eduardo. Żaden z zespołów nie zdołał już jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo świetnego początku Udinese znów nie zdołało zwyciężyć, remisując ze Sieną 2:2.

AC Siena - Udinese Calcio 2:2 (0:2)
0:1 - Basta 3'
0:2 - Di Natale 5'
1:2 - Calaio 70'
2:2 - Ze Eduardo (k.) 77'