Łabędzi śpiew West Hamu

dodał: Maciej Petryszyn  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  25.08.2012 15:37
Piłkarze Swansea rozpoczęli sezon w iście piorunującym stylu, gruzując dwa londyńskie kluby. Tydzień temu wyższość Walijczyków uznać musiało naszpikowane piłkarzami "z nazwiskiem" Queens Park Rangers, dzisiaj natomiast razy otrzymał wracający do elity po rocznej przerwie West Hamowi United.

Łabędzie były bez wątpienia zespołem lepszym i kolejnymi akcjami ofensywnymi wzbudzali popłoch w szeregach obronnych rywali. Młoty co i rusz się gubiły, co skutkowało zagrożeniem pod własnym polem karnym, a później także i straconymi bramkami.

Strzelanie w 20. minucie zaczął Angel Rangel. Swansea powoli rozprowadzało atak pozycyjny, który na ok. 25 metrze od bramki Jussiego Jaaskalainena znacznie przyspieszył. Z prawego skrzydła zagranie na wolne pole posłał Nathan Dyer, zaś Rangel urwał się obrońcom i z zdecydował się oddać strzał z ostrego kąta. Fatalnie w tej sytuacji zachował się golkiper WHU, który przepuścił futbolówkę pod pachą i praktycznie sam wepchnął ją sobie do siatki.

Minęło zaledwie dziewięć minut, a tablica wyników wskazywała już 2:0. Będący przy linii środkowej Mark Nouble wycofał do stojącego przed polem karnym Jamesa Collinsa. Walijski obrońca nie miał specjalnego pomysłu na rozegranie tej akcji, więc spróbował podać do własnego bramkarza. Niestety, zrobił to za lekko, przez co wyskakujący zza jego pleców Michu z łatwością przejął bezpańską futbolówkę i równie łatwo pokonał Jaaskalainena. Dwa gole stracone przez Młoty na ich własne życzenie.

Jeszcze do końca pierwszej połowy Swansa kilka razy mogło podwyższyć wynik, ale ostatecznie zrobiło to dopiero w drugiej części meczu, a dokładniej w 64. minucie. Kolejny raz fatalnie zachowali się obrońcy gości, którzy stali jak zamurowani, podczas gdy Łabędzie spokojnie rozgrywali akcję. Podanie na wolne pole przeszło przez defensywę West Hamu jak przez masło, dzięki czemu Wayne Routledge nie miał żadnych problemów podczas próby dośrodkowania na ok. szósty metra. Tam czekał już Danny Graham, który uprzedził Guya Demela i z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania na 3:0.

Bilans Swansea po dwóch kolejkach prezentuje się nadzwyczaj okazale. Osiem zdobytych bramek i okrągłe zero po stornie goli straconych. Co prawda przeciwnicy, z jakimi przyszło się do tej pory mierzyć podopiecznym Michaela Laudrupa, nie należeli do ligowej czołówki, ale nie zmienia to faktu, że walijski klub może w tym sezonie mocno namieszać i zepsuć krwi niejednemu faworytowi.

Swansea City - West Ham United 3:0 (2:0)

michalREAL | 25.08.2012 15:40

Mam nadzieję, że Swansea zajmie miejsce premiowane grą w Lidze Europy, oby tak dalej. Brawo.

er.de.wu. | 25.08.2012 15:40

Bez problemu widzę. Oglądałem ostatnie 15 minut bo wcześniej męczyłem się z polską kopanką (Podbeskidzie vs WIsła). Aż tak łabędzie dominowały ?

TenTypTakMa | 25.08.2012 15:41

Ladnie. Choc dalekiego zajscia w tym sezonie im nie wroze.

Belchior | 25.08.2012 15:41

Michu wyrasta na lider tego zespołu, ale warto podkreślić jak bardzo widać ręke Michaela Laudrupa, przecież pamiętajmy jak grało Getafe około 3 lat temu za jego kadencji, no górna 4-5 Primera Division. Zobaczymy początek mają genialny odeszło wielu czołowych zawodników, a jednak Michael potrafił to poukładać. Ale, jedna  jaskółka wiosny nie czyni, przyjdą ciężsi rywale, a po nich jeszcze ciężsi. AAle Graty.

Egypt | 25.08.2012 15:43

Dobry tytuł, śpiew jak nie wiem co, a może nawet śmiech:P Takiego dna dawno nie widziałem z naszej strony, powinni jeszcze z 3 nam wbić. To co Michu pokazał w tych dwóch meczach to poezja, dzieli i rządzi. Laudrup skleił te klocki z powrotem i moim zdaniem grają jeszcze ładniej niż sezon wcześniej. Prostopadłe podania lecą jedne za drugimi. Jaskelainen i Collins pokazali dzisiaj klase, bez komentarza.

RaulMadrid | 25.08.2012 15:44

Ten sezon może być naprawdę dobry dla Łabędzi... terminarz mają świetny... po dwóch pierwszych kolejkach 6 pkt. i 8 strzelonych bramek i 0 straconych !
Michu jest naprawdę świetny... 2 mecze 3 bramki i wgl. wiodąca postać... 1 września Swensea podejmować będzie Sunderland... liczę na kolejne 3 pkt. zachowanie czystego konta i bramki Michu oczywiście :) z taką widowiskową grą to Swensea może zakończyć sezon na 7-8 pozycji... powodzenia !
z Sunderlandem typuje 2-0 :)

rafal_m | 25.08.2012 15:45

Ciekawe na ile kolejek starczy tego entuzjazmu beniaminkowi.

Konrad Robert | 25.08.2012 15:45

No to jak przewidzialem wygrana Swansea.Dobre zawody calej druzyny, fakt ze, nic nie zapomnieli z nauk Rodgersa.Do tego silna reka Laudrupa i efekty widac.Swietne statystyki..dwa mecze szesc punktow i osiem bramek w przod.Tylko zazdroscic..Ciekawe czy Rodgers z zazdroscia nie patrzy na Liberty?
Kto by przewidzial?

Egypt | 25.08.2012 15:46

rafal_m to nie jest benjaminek :)

szogun | 25.08.2012 15:47

Jestem pełen podziwu dla Łabędzi, nie mogłem oderwać wzroku od ich gry. Kapitalną robotę zrobił Rodgers z tą drużyną, a Laudrup po zakupie fajnych graczy będzie to kontynuował i doda pewnie też coś od siebie. Zawodnicy West Hamu nie mogli powąchać piłki przez większość 2 połowy. :D Oby tak dalej Łabędzie, będzie baaardzo ciężko urwać punkty na ich stadionie. Dyer jest fenomenalny.

ban_za_prawde | 25.08.2012 15:51

Pierwsze 2 bramki to kwestia przypadku, WHU zmarnowało kilka dogodnych sytuacji a Swansea wykorzystała to bardzo dobrze

LeedsUTD | 25.08.2012 15:53

Podejrzewam że niewiele osób widziało mecz więc się wypowiem,

Wcale nie było tak lekko łatwo i przyjemnie dla Swansea.

W pierwszej połowie drewniaki z Londynu posłali pale dośrodkowań w pole karne które tylko dzięki szczęsciu i klasie Vorma nie skończyły się bramko.

A łąbędzie w zasadzie nie stworzyły żadnej sytuacji - obie bramki to żenująca postawa zawodników West Hamu, choć trzeba przyznać że MIchu świetnie wykończył swoją akcji.

Widać było brak jakośći i pewne problemy ze zgraniem w drużynie z Walii.

Co do Michu - ja bym sie nim tak nie podniecał, strzela golu i chwała mu za to ale jest zdecydowanie za wolny i duży szacunek dla jego kolegów z pomocy że nie jest to widoczne.

W drugiej połowie Swansea grąła już lepiej i myśle że w dużej mierze dzięki West Hamowi. Goście porażająco szybko opadli z sił i aboslutnie już nie wiedzieli co się dzieje. Allardyce to ma jeden schemat w swojim zeszyciki i tak samo konstruuje swoje ekipy. Duże chłopy, średnio grające w piłkę i piłki w pole karne.

A ściągnięcie Cola bez senu. On nie grał słobo, po prostu pomocnicy gości byli tak kiepscy że Cole nie miał szansy się wykazać. Z taką grą to West Ham niech wraca do Championship.

W Swansea najbardziej podobali mi się Vorm i de Guzman.

Obawiam się trochę czy kolejne dwa transfery nie zaburząrównowagi w zespole. Trudny wybór, Walijczycy potrzebują wzmocnień ale ich siłą jest mimo wszystko jest zespołowość a kolejna nowa twarz na boisku i w szatni może to popsuć.

Życze im jak najlepiej bo ich menadżer to mój ulubiony piłkarz :)

mack | 25.08.2012 17:01

@LeedsUTD,
Fajnie to wszystko opisałeś. Dzięki. Co do wzmocnień Swansea to dziś właśnie Koreańczyk Ki z Celticu przeszedł za ok. 7 mln euro. Ciekawy zawodnik i na pewno wzmocni środek pola po odejściu Allena.

rumunbdg | 25.08.2012 17:20

Czarny koń rozgrywek panowie.

modzian | 25.08.2012 17:33

Swansea ewidentnie na fali, ciekaw jestem ile czasu utrzymią taką formę, moze mi ktoś powiedziec jak zaprezentował się Jarvis, bo z tego co wiem w podstawie wyszedl? :)

PsheMkO1992 | 25.08.2012 17:48

Gratuluje Łabędziom jak i kibicom zespołu :)

Jak dlugo utrzymaja passe zwyciestw i czystych kont?

Trzymam kciuki ale za tydzien juz czeka trudniejszy rywal.

RaulMadrid | 25.08.2012 18:01

Swensea może być taką rewelacją sezonu jak  w ubieglym roku Levante które skończyło na... 6 miejscu ( o ile pamiętam ) i teraz walczy o LE z powodzeniem... w tym sezonie ugrali remis z Atletico , mimo iż odeszło kilku kluczowych zawodników... jak Kone... życzę Swensea aby poszła ich drogą nawet kosztem Liverpoolu czy Tottenhamu... a tak na marginesie to kolejną rewelacją sezonu jest West Brom które po meczach z Liverpoolem i Tottenhamem ma 4 pkt. i bilans bramkowy 4-1.

liga dopiero się rozpoczyna ale te drużyny mogą namieszać... West Brom już namieszali...

Baranik | 25.08.2012 18:02

@LeedsUTD
Myślałem, że tylko ja jestem anty Michu. Strzela bramki, ale jest mało kreatywny, coś jak Lampard.
@modzian
Prawie brame trafił, ale na posterunku stał Vorm.

squealer666 | 25.08.2012 18:04

ogladalem 2 polowe, whu beznadziejni. a swansea robia wrazenie, oby sie utrzymali w tym sezonie.

LeedsUTD | 25.08.2012 19:03

@Baranik

Ja bym go ani przesadnie nie krytykował ani nie chwalił. Narazie jest ważną częścią solidnie grającej pomocy Łabędzi. Mniejsi i bardziej zwrotni koledzy dobrze sie poryszają dając mu czas i miejsce a on staje na wysokości zadania i zdobywa gole.

Na tym polega gra zespołowa, jeden maskuje wady drugiego.

The Kop | 25.08.2012 19:16

LeedsUnited
 Ogladalem mecz nic dodac nic ujac co do twago komentarza. A Mloty zapewne placza za Greenem.Szkoda  ze po spadku nie ograli kilku wychowankow, bo szkolke maja b.dobra.

Marer | 25.08.2012 20:22