El. LE: Lech vs AIK

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  09.08.2012 08:20
Zespół Lecha Poznań w czwartkowy wieczór prawdopodobnie pożegna się z europejskimi pucharami. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby Kolejorz był w stanie odrobić duże straty z pierwszego pojedynku z AIK Solna, który zakończył się wygraną 3:0 Szwedów.

Podopieczni Mariusza Rumaka z dużymi nadziejami wyjeżdżali do Szwecji, licząc na uzyskanie dobrego wyniku, umożliwiającego spokojne przygotowywanie się do rewanżu. Rzeczywistość okazała się jednak bolesna. O ile do przerwy na tablicy wyników widniał jeszcze bezbramkowy rezultat, to w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami dla AIK.

Bramkarz Lecha Jasmin Burić po raz pierwszy skapitulował w 60. minucie po uderzeniu Lorentzona. Szwedzi nie zamierzali na tym poprzestawać i w dalszym ciągu atakowali bramkę poznańskiej drużyny. W 78. minucie na 2:0 podwyższył Borges, a cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik na 3:0 ustalił Lundberg.

Szwedzi są tym samym w komfortowej sytuacji przed czwartkowym rewanżem na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. W zespole Kolejorza nikt nie zamierza się jednak poddawać. - Najważniejsze jest to, że wierzymy, że można to zrobić. W czwartek chcemy stwarzać sobie jak najwięcej sytuacji bramkowych, które po prostu będziemy musieli wykorzystać - mówi przed meczem trener Mariusz Rumak.

Szkoleniowiec Kolejorza ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. Niewykluczone, że szansę debiutu od pierwszej minuty otrzyma sprowadzony z Djurgardens Kebba Ceesay.  - Kebba na pewno potrzebuje jeszcze czasu, by w pełni przystosować się do naszego stylu gry. Nie jest jednak wykluczone, że w czwartek zagra od pierwszej minuty - dodał Rumak.

09.08. 20:00 Lech Poznań - AIK Sztokholm

Typ LigaPolska.pl: 1:0

sędzia: Libor Kovarik (Czechy)

Pierwszy mecz: 3:0