Znicz Pruszków potwierdził medialne doniesienia, to się dzieje naprawdę

Znicz Pruszków oficjalnie potwierdził, że po sezonie z klubem żegna się Mariusz Misiura. Na dzisiaj nie jest znane kolejne miejsce pracy 42-letnieo szkoleniowca.

Mariusz Misiura
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mariusz Misiura

Mariusz Misiura kończy swoją przygodę ze Zniczem Pruszków

Znicz Pruszków jest już pewny ligowego bytu w Fortuna 1 Lidze. Po zakończeniu rozgrywek w klubie można spodziewać się dużych zmian. Już wiadomo, że w nowej kampanii Żółto-czerwonych będzie prowadził nowy szkoleniowiec. “Mariusz Misiura nie będzie w przyszłym sezonie trenerem Znicza Pruszków” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu klubu na platformie X. 42-latek prowadził ekipę z Pruszkowa od lipca 2021 roku.

POLECAMY TAKŻE

Misiura, zanim został trenerem, to był piłkarzem. W swoim CV ma między innymi takie kluby jak Pogoń Szczecin czy Gwardia Koszalin. Na temat przyszłości trenera w mediach pojawiały się już różne spekulacje.

W mediach nazwisko trenera najczęściej przewija się w kontekście pracy w Warcie Poznań. Misiura miałby zastąpić Dawida Szulczka w roli opiekuna Zielonych. Kończący swoją przygodę ze Zniczem Pruszków trener stawiał ostatnio zwykle na grę w ustawieniu 3-5-2.

Nowa kampanii na zapleczu PKO Ekstraklasy ma zacząć się 19-20 lipca. Znicz prawdopodobnie po zmianie trenera będzie postrzegany jako jeden z głównych kandydatów do spadku z ligi. Na finiszu rozgrywek w sezonie 2023/2024 ekipa z Pruszkowa ma natomiast do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Zmierzy się kolejno z Wisłą Płock i w ostatniej serii gier z Odrą Opole w roli gościa.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów z misją na nowy sezon. “Wiemy na czym stoimy”

Komentarze