Transferowa ofensywa Wisły Kraków. Doświadczenie piłkarze blisko klubu

Wisła Kraków ma na celowniku kolejnych ciekawych piłkarzy. Według "Gazety Krakowskiej" do Białej Gwiazdy mogą dołączyć Rafał Mikulec oraz Piotr Janczukowicz.

Jarosław Królewski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Dwaj kolejni piłkarze blisko Wisły

Wisła Kraków w czasie letniego okienka transferowego ma sporo pracy. Biała Gwiazda musi bowiem łatać dziury w składzie po tym, jak kilku ważnych graczy opuściło drużynę w ostatnich tygodniach. W zespole nie ma już m.in. Alvarto Ratona oraz Mikiego Villara. Do tego w ostatnim czasie zmienił się trener oraz odszedł dyrektor sportowy Kiko Ramirez.

POLECAMY TAKŻE

To wszystko powoduje, że cały klub ma sporo pracy chociażby w kwestii transferów. Do drużyny z Krakowa dołączył już Rafał Mikulec z Resovii oraz Olivier Sukiennicki. Z kolei kilka godzin temu media informowały o złożonej ofercie przez Wisłę za młodzieżowego reprezentanta Polski. A teraz “Gazeta Krakowska” donosi, że na radarze klubu znaleźli się dwaj kolejni gracze.

Mowa tu o Piotrze Janczukowiczu, który od lat związany jest z ŁKS-em. W minionym sezonie rozegrał on 28 spotkań, w których zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty. Jego umowa jednak wygasa wraz z końcem czerwca tego roku, a 24-letniego napastnika doskonale zna trener Kazimierz Moskal. Drugim graczem jest Mateusz Szwoch, który ostatnio odszedł z Wisły Płock. Doświadczony, 31-letni środkowy pomocnik ma na swoim koncie ponad 200 spotkań w PKO Ekstraklasie, a kampanii 2023/24 na boiskach Betclic 1. ligi wystąpił 33 razy.

Czytaj więcej: Wisła Kraków chce piłkarza beniaminka 1. ligi. W tle spora kwota

Komentarze