Kapitalnie wykonany wolny, a później kluczowe dwie minuty. Arka bliżej finału [WIDEO]

Arka Gdynia - Odra Opole to drugie starcie półfinału baraży o PKO BP Ekstraklasę. W premierowej odsłonie meczu padły aż trzy bramki. Wynik otworzyli goście, ale gospodarze w dwie minuty odwrócili losy spotkania.

Arka - Odra
Piotr Matusewicz / PressFocus, Polsat Sport Na zdjęciu: Arka - Odra

Arka zaliczyła falstart, ale skutecznie odpowiedziała

Faworytem spotkania w Gdyni byli gospodarze, jednak niektórzy spodziewali się, że wynik ostatniej kolejki sezonu zasadniczego podłamie ich mentalnie. Czy tak faktycznie się stało? Odra Opole wykorzystała brak koncentracji swoich rywali i w 35. minucie wyszła na prowadzenie. Borja Galan z rzutu wolnego dograł do Jiriego Pirocha, a ten strzałem z ostrego kąta zaskoczył Pawła Lenarcika.

Arka wyrównała siedem minut później. Artura Halucha pokonał Michał Borecki, który popisał się efektownym uderzeniem z powietrza. Bramka dla gdynian padła po serii błędów w defensywie Odry.

W 44. minucie podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego prowadzili 2:1. Karol Czubak wygrał starcie powietrzne z obrońcą i zamknął wrzutkę Tornike Gaprindaszwilego znakomitą główką.

Zwycięzca meczu Arka – Odra w finale baraży zagra z Motorem Lublin, który pokonał Górnika Łęczna.