Arka Gdynia przedłużyła kontrakt ze środkowym pomocnikiem

Arka Gdynia poinformowała, że został parafowany nowy kontrakt z kluczowym zawodnikiem. Janusz Gol będzie bronił reprezentował barwy Żółto-niebieskich co najmniej do 2025 roku.

Janusz Gol
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Janusz Gol

Janusz Gol na dłużej w Arce Gdynia

Arka Gdynia to jedna z tych ekip, która w sezonie 2024/2025 będzie chciała wywalczyć awans do PKO BP Ekstraklasy. Żółto-niebiescy byli blisko zrealizowania tego celu już w ostatnim sezonie. Finalnie jednak na finiszu drużyna Wojciecha Łobodzińskiego nie stanęła na wysokości zadania. Według wielu kibiców ekipy z Gdyni właśnie przez nieobecność Janusza Gola, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Tymczasem klub podjął decyzję o przedłużeniu umowy z piłkarzem.

POLECAMY TAKŻE

“Środkowy pomocnik Janusz Gol pozostaje w Arce Gdynia. Mający na koncie liczne występy na polskich i zagranicznych boiskach zawodnik podpisał z żółto-niebieskimi kontrakt do 30 czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej ekipy z Gdyni.

Gol dołączył do Arki latem 2022 roku. Wcześniej bronił barw między innymi takich ekip jak: Górnik Łęczna, FC Dinamo czy Cracovia. 38-latek ogólnie ma na swoim koncie 208 występów w Ekstraklasie. Z kolei w 1 Lidze doświadczony defensywny pomocnik rozegrał 54 spotkania.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

W poprzednim sezonie Gol rozegrał łącznie 23 spotkania, notując w nich dwa trafienia i asystę. W swoim piłkarskim CV piłkarz ma też takie kluby jak: Amkar Perm, Legię Warszawa czy GKS Bełchatów.

Czytaj więcej: Charlotte FC opublikowało komunikat dotyczący reprezentanta Polski

Komentarze