Charlotte FC opublikowało komunikat dotyczący reprezentanta Polski

Karol Świderski poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Hellas Werona. Na dzisiaj przyszłość reprezentant Polski wydaje się niewiadomą. Zawodnik wrócił do Charlotte FC.

Piłkarze reprezentacji Polski
Obserwuj nas w
fot. Meng Gao / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Karol Świderski ponownie w Charlotte FC

Karol Świderski to 27-letni napastnik, który ma już na swoim koncie 34 występy w reprezentacji Polski. Zawodnik liczył na to, że po pobycie w Stanach Zjednoczonych na dłużej zagości w Europie. Świderski nie ukrywał tego w różnych medialnych wypowiedziach.

POLECAMY TAKŻE

W ostatnim sezonie piłkarz występował od lutego tego roku w Hellas Werona. Jeszcze w trakcie Euro 2024 wydawało się, że piłkarz na dłużej zostanie w ekipie z Serie A. Tymczasem klub z MLS przekazał, że zawodnik wrócił już do treningów.

“Karol Świderski powrócił do treningów Charlotte FC po zakończeniu wypożyczenia do Hellas Verona. Będzie mógł znaleźć się w kadrze drużyny na mecz, który odbędzie się 20 lipca przeciwko Austin FC po otwarciu drugiego okna transferowego” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Charlottefootballclub.com.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Świderski trafił do Charlotte w styczniu 2022 roku za ponad 4,5 miliona euro. Jak na razie wystąpił w MLS łącznie w 61 spotkaniach. Zdobył w nich 22 bramki i zaliczył dziewięć asyst. W swoim piłkarskim CV piłkarz ma też takie kluby jak Jagiellonia Białystok czy PAOK Saloniki. W poprzedniej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 15 spotkaniach Serie A. Strzelił w nich dwa gole. Łącznie na boisku spędził 496 minut. Zaledwie w trzech spotkaniach zagrał w wyjściowym składzie Gialloblu.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Komentarze