Polak odblokował się we Włoszech. Piękny gol z powietrza

Parma wygrała z Pisą i umocniła się na czele tabeli zaplecza Serie A. Wynik meczu na Stadio Ennio Tardini otworzył Adrian Benedyczak. Była to dla niego ósma bramka w tym sezonie, jednak dopiero pierwsza w tym roku.

Adrian Benedyczak
IMAGO/ Massimo Paolone/ LaPresse Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
  • Parma pokonała Pisę po niesamowicie emocjonującym spotkaniu
  • Crociati walczą o awans do Serie A i są na najlepszej drodze do powrotu do krajowej elity
  • Wynik sobotniego meczu otworzył Adrian Benedyczak

Parma walczy o awans do Serie A, Benedyczak z golem

Adrian Benedyczak wyszedł w podstawowym składzie na mecz Parma – Siena w 25. kolejce Serie B. 23-latek w 25. minucie pojedynku na Stadio Ennio Tardini popisał się znakomitym trafieniem, które otworzyło wynik spotkania. Z prawej strony piłkę dobrał mu Enrico Del Prato, a Polak ustawiony na 11. metrze bez zastanowienia uderzył z powietrza. Golkiper gości był bez szans na skuteczną interwencję.

Parma aż do trzeciej minuty doliczonego czasu gry prowadziła 2:1. Tuż przed końcem pojedynku do wyrównania doprowadził Simone Canestrelli. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Crociati wrócili na prowadzenie. Podopieczni Fabio Pecchii przewodzą stawce zaplecza Serie A. Mają na koncie 54 punkty i wyprzedzają Cremonese o osiem oczek.

Natomiast Benedyczak zaliczył ósmego gola w tym sezonie. Jednak na to trafienie musiał czekać aż od 13. kolejki, rozgrywanej 12 listopada, i starcia z Lecco.