Świetny powrót Szymona Żurkowskiego do Empoli. Polska akcja zakończyła się bramką! [WIDEO]

Szymon Żurkowski zdobył bramkę w pierwszym meczu po powrocie do Empoli. Asystą przy trafieniu pomocnika popisał się inny polski piłkarz - Bartosz Bereszyński.

Szymon Żurkowski
Imago / Matteo Papini Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
  • W meczu Hellas Werona – Empoli mogliśmy oglądać na boisku czterech Polaków
  • Szymon Żurkowski zdobył bramkę kilka minut po wejściu na plac gry
  • Asystą przy trafieniu Żurkowskiego popisał się Bartosz Bereszyński

Żurkowski z bramką, asysta Bereszyńskiego

Mecz Hellas WeronaEmpoli na pewno trafił na listę spotkań do obejrzenia wśród polskich fanów. Wszystko za sprawą tego, że w obu drużynach łącznie znajduje się aż 4 naszych rodaków. Od pierwszych minut na boisku po stronie gości pojawił się Bartosz Bereszyński oraz Sebastian Walukiewicz. Natomiast Szymon Żurkowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Środkowy pomocnik dostał szansę w drugiej połowie i kilka minut po wejściu na boisko od razu mógł cieszyć się z pierwszego trafienia w tym sezonie Serie A.

W akcji przeprowadzonej przez Empoli w 64 minucie wzięli udział Polacy. Bartosz Bereszyński zdecydował się na precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Żurkowski, który uderzeniem z główki umieścił piłkę w siatce.

Trafienie 26-letniego pomocnika ostatecznie nie przyniosło zbyt wiele podopiecznym trenera Andrei Andreazzoli’ego. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Hellasu. Z trzech punktów mógł cieszyć się za to Paweł Dawidowicz. Obrońca został wpuszczony na boisko w 80 minucie spotkania.