Żurkowski bohaterem dnia w Serie A. Piękne gole, sam pokonał Monzę [WIDEO]

Szymon Żurkowski nie przestaje zachwycać w niedzielne popołudnie. Pomocnik Empoli popisał się hat-trickiem w meczu 21. kolejki Serie A z Monzą. Polak notuje kapitalny powrót na Stadio Carlo Castellani.

Szymon Żurkowski
IMAGO / ZUMA Press/ Claudio Giovanni Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
  • Szymon Żurkowski zanotował hat-trick w starciu z Monzą
  • Polak wpisywał się na listę strzelców w 13., 38. i 73. minucie
  • Dwa pierwsze gole był wyjątkowej urody, a bramkarz nie miał szans na udaną interwencję

Żurkowski po dwóch meczach najlepszym strzelcem Empoli!

Szymon Żurkowski w tym okienku wrócił do Empoli, którego barwy reprezentował już od 30 stycznia 2020 roku do 30 czerwca 2022 roku w ramach wypożyczenia z Fiorentiny. Teraz na tej samej zasadzie został sprowadzony ze Spezii.

Polak trafił do siatki już w premierowym meczu po przeprowadzce na Stadio Carlo Castellani, jednak jego gol nie pozwolił Empoli na wywalczenie punktów w wyjazdowym pojedynku z Veroną.

26-latek nie zamierzał zwalniać tempa. Już w 13. minucie potyczki z Monzą pokonał Alessandro Sorrentino kapitalnym strzałem z powietrza. 25 minut później gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców znowu wpisał się Żurkowski.

W 73. minucie siedmiokrotny reprezentant Polski skompletował hat-trick. Pomocnik dopadł do futbolówki po zablokowanej próbie Stivena Shpendiego i finezyjnym strzałem nie dał szans Sorrentino.

Empoli wygrało 3:0 i przybliżyło się do bezpiecznej pozycji w Serie A. Obecnie podopieczni Davide Nicoli tracą dwa punkty do 17. Cagliari. Z kolei Żurkowski ma już na koncie cztery gole i stał się najlepszym strzelcem drużyny w lidze.