Znakomita seria polskiego bramkarza w Serie A

W niedzielę Bolonia pokonała w meczu ligowym Empoli 3:0, a Łukasz Skorupski zachował tym samym czwarte czyste konto z rzędu na boiskach Serie A.

Łukasz Skorupski
IMAGO / Fotoagenzia Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
  • Skorupski notuje znakomitą passę w Serie A
  • Polak jest niepokonany od 428 minut na włoskich boiskach
  • Kolejny mecz Bolonia rozegra z Interem

Skorupski niepokonany od czterech meczów w Serie A

Łukasz Skorupski po przerwie na mecze reprezentacji, które odbyły się w połowie września pozostaje niepokonany na boiskach Serie A. W tym czasie Bolonia rozegrała cztery mecze, a trzy z nich zakończyły się bezbramkowym remisem.

W niedzielę Bolonia w dobrym stylu pokonała Empoli 3:0, a Łukasz Skorupski przedłużył swoją passę do czterech meczów. Łącznie polski bramkarz gola nie puścił od 428 minut. Ostatni raz skapitulował w 22. minucie spotkania z Cagliari (2:1), które zostało rozegrane 2 września.

Jednak tą znakomitą serię Skorupskiemu podtrzymać będzie niezwykle trudno. W kolejnym meczu ligowym jego Bolonia zmierzy się na wyjeździe z Interem Mediolan, który jest liderem Serie A. Nerazzurri jak dotąd strzelali gole wszystkim zespołom, z którymi mierzyli się w obecnej kampanii.