Łukasz
Skorupski

Łukasz Skorupski to polski zawodnik, występujący w Bologni i reprezentacji Polski. Gra we Włoszech od 2013 roku.
Uczestnik Euro 2021 i Mistrzostw Świata w Katarze.

Czytaj dalej…

28
IMAGO/Jonathan Moscrop/Sportimage
Imię i nazwisko Łukasz Skorupski
Data urodzenia 1991-05-05
Miejsce urodzenia Zabrze
Narodowość Polska
Aktualny klub Bologna FC
Pozycja bramkarz
Waga 84 kg
Wzrost 187 cm

Łukasz Skorupski – kariera

Profesjonalną karierę zaczynał w zabrzańskim Górniku. Został w 2011 roku wypożyczony do Ruchu Radzionków, ale wrócił do 14-krotnych mistrzów Polski po pół roku. Zasilił szeregi AS Romy latem 2013 roku. Klub z Serie A wydał na transfer blisko milion euro.

W ekipie ze stolicy Włoch zawodnik spędził kilka lat, będąc w międzyczasie wypożyczonym do Empoli. W końcu w 2018 roku rozstał się z Romą na rzecz Bologni, do której trafił za dziewięć milionów euro. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie Rossoblu bez polskiego bramkarza, który niejednokrotnie wyciągał zespół z opresji. Jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce, co skutkuje regularnymi powołaniami do reprezentacji Polski.

Rywalizacja w bramce Biało-czerwonych sprawia jednak, że Skorupski nie może zapisać przy swoim nazwisku zbyt wielu występów. Był jednak uczestnikiem kadry podczas Euro 2021 oraz Mistrzostw Świata w Katarze.

Łukasz Skorupski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Łukasz Skorupski?

Łukasz Skorupski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 28.

W jakich klubach grał Łukasz Skorupski?

Łukasz Skorupski w trakcie swojej kariery grał w klubach Górnik Zabrze, Ruch Radzionków, AS Roma, Empoli FC i FC Bologna.