Kibice Pogoni Szczecin zbojkotują finał Pucharu Polski? Są nowe informacje

Według Samuela Szczygielskiego z portalu "meczyki.pl" wynika, że kibice Pogoni Szczecin nie chcą wejść na stadion PGE Narodowy. Policja miała złamać wcześniejsze ustalenia. Początek finału Pucharu Polski o godzinie 16:00.

kibice Pogoni Szczecin
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: kibice Pogoni Szczecin

Fani Pogoni nie obejrzą finału ze stadionu?

W czwartkowe popołudnie Pogoń Szczecin zmierzy się z Wisłą Kraków w finale Fortuna Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach jest spodziewanych ponad 50 tysięcy kibiców. Przed meczem Mateusz Borek ujawnił, że kibice Portowców obawiają się obecności policji w strefie kontroli. Później miało dojść do porozumienia obu stron.

POLECAMY TAKŻE

Kibice Pogoni twierdzą, że ta umowa została złamana. Według nich przy stewardach przy bramie głównej (numer 2, od Ronda Waszyngtona) miało być 20 funkcjonariuszy. Tymczasem 120 policjantów z 20 psami do przeszukań ustawiło się od razu za bramą. Mają zamiar robić drugą kontrolę – tej przeprowadzonej przez stewardów – tłumaczy Samuel Szczygielski.

Jak się okazuje, fani są losowo spisywani przez funkcjonariuszy. – Jeśli policja nie zrezygnuje z tych nieustalonych wcześniej czynności – nie wejdziemy na finał – twierdzą kibice ze Szczecina. Sytuacja jest mocno rozwojowa.

Przypomnijmy, że dwa lata finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa odbył się bez kibiców Kolejorza, którzy pozostali za bramami stadionu. Wówczas nie pozwolono fanom na wniesienie flag. Jak będzie w tym roku?

Aktualizacja:

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widzimy, że jednak kibice Pogoni Szczecin zdecydowali o wejściu na Stadion Narodowy. To oznacza, że finał odbędzie przy pełnych trybunach.

Komentarze