West Ham United chce uprzedzić Milan w walce o nowego trenera

Julen Lopetegui jest coraz bardziej rozchwytywany przez europejskie kluby. Według informacji z La Gazzetty dello Sport, West Ham United złożył ofertę hiszpańskiemu trenerowi, który jest również głównym kandydatem do zastąpienia Stefano Piolego w AC Milan.

Julen Lopetegui
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Julen Lopetegui

Lopetegui na celowniku Milanu i West Ham United

AC Milan planuje rozstać ze Stefano Piolim po zakończeniu sezonu, a Julen Lopetegui, były trener Realu Madryt, jest przez media wskazywany jako faworyt do objęcia posady w zespole Rossonerich. Z raportów La Gazzetty dello Sport wynika, że Lopetegui oraz jego przedstawiciele spotkali się już z właścicielem Milanu, Gerrym Cardinale. Klub rozważa zaoferowanie Hiszpanowi umowy o wartości 4 miliony euro rocznie na dwa lata, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Jednakże, Julen Lopetegui znalazł się również na celowniku West Ham United, który już przedstawił mu atrakcyjną ofertę. Hiszpański szkoleniowiec ma podjąć decyzję odnośnie swojego przyszłego klubu na początku maja.

W kontekście przyszłych zmian, w zarządzie Milanu trwają rozmowy na temat kolejnych kroków. Wśród omawianych kandydatów na nowego trenera jest również Paulo Fonseca, były trener Romy czy Manuel Pellegrini, były opiekun Manchesteru City i Realu Madryt. Sam zarząd Rossonerich wydaje się, że wciąż nie podjął ostatecznej decyzji w tym temacie.

Sytuacja wokół wyboru nowego trenera przez Milan staje się coraz bardziej skomplikowana, biorąc pod uwagę konkurencję ze strony angielskiego klubu. West Ham z pewnością daje Lopeteguiemu duże pole do wyboru, a ostateczna decyzja Hiszpana będzie miała spory wpływ na dalsze korki obu drużyn.

Zobacz również: Pioli zaskoczy Inter? Media donoszą o nowej taktyce Milanu na derby

Komentarze