Kolejny kandydat na nowego trenera Milanu. Media prześcigają się w podawaniu nazwisk

Stefano Pioli prawdopodobnie po sezonie opuści AC Milan, dlatego klub rozgląda się za nowym trenerem. Ostatnie doniesienia wskazują, że może nim zostać Manuel Pellegrini, doświadczony szkoleniowiec z przeszłością w Realu Madryt i Manchesterze City.

Manuel Pellegrini
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Manuel Pellegrini

Pellegrini nowym kandydatem na trenera Milanu

AC Milan przygotowuje się do zmiany na stanowisku trenera po obecnym sezonie. W mediach pojawia się coraz więcej nazwisk mogących zastąpić Stefano Piolego, a jednym z najnowszych kandydatów jest Manuel Pellegrini, o czym donosi serwis Calciomercato.com.

Chilijski trener, obecnie pracujący w Realu Betis, ma bogate doświadczenie na europejskich boiskach. W przeszłości prowadził między innymi Real Madryt i Manchester City. Jest niezwykle ceniony na Półwyspie Iberyjskim, a media i eksperci doceniają jego ogromny wkład w dobrą grę ekipy z Andaluzji.

Pellegrini, który we wrześniu skończy 71 lat, może wydawać się ryzykownym wyborem z powodu braku prowadzenia drużyn w Serie A i zaawansowanego wieku. Jego doświadczenie powinno jednak zrekompensować dotychczasowy brak pracy w Italii. Trener ma również włoskie korzenie.

Chilijczyk ma ważny kontrakt z Realem Betis do czerwca 2026 roku, jednak mówi się o klauzuli umożliwiającej jego odejście. Poza Real Madryt i Manchesterem City, Pellegrini trenował także takie kluby jak River Plate, Villarreal, Malaga i West Ham United.

Milan, poszukując nowego szkoleniowca, prawdopodobnie szuka taktyka z międzynarodowym doświadczeniem i zdolnością do wprowadzenia wielu zmian w składzie. Manuel Pellegrini, z jego bogatym CV i doświadczeniem w zarządzaniu wielkimi klubami, mógłby być interesującym wyborem dla Rossonerich.

Zobacz również: Media: fatalne wieści ws. kontuzji De Jonga

Komentarze