Torino i Napoli z porozumieniem, blisko duży transfer

SSC Napoli osiągnęło pełne porozumienie z Torino FC w sprawie transferu Alessandro Boungiorno. Informacje na temat tej transakcji przekazał dziennikarz Fabrizio Romano.

Alessandro Buongiorno
Obserwuj nas w
fot. LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Alessandro Buongiorno

Alessandro Buongiorno zostanie zawodnikiem SSC Napoli

SSC Napoli ma zamiar poprawić swoje notowania po ostatniej nieudanej kampanii. Pomóc w tym ma trener Antonio Conte. Jednocześnie cały czas trwają prace nad budową drużyny. Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał wieści na temat transakcji z udziałem defensora.

POLECAMY TAKŻE

Znany insider przekazał na platformie X, że Napoli z Torino uzgodniły sumę transferu, która ma wynieść 35 milionów euro plus pięć milionów euro w formie bonusów. Jednocześnie klub ze Stadio Diego Armando Maradona wygrał wyścig o zawodnika z: Interem Mediolan, Juventusem i Tottenhamem Hotspur.

Testy medyczne mają odbyć się wkrótce, ale ma być to uzależnione od tego, jak długo będą trwać rozmowy w sprawie praw do wizerunku. Romano, przekonuje w każdym razie, że wszelkie formalności dotyczące transakcji zostały już dopięte. Jednocześnie klauzula odstępnego za zawodnika będzie wpisania w kontrakcie, ale będzie mogła być aktywowana dopiero w czerwcu 2027 roku.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Buongiorno testy medyczne ma przejść w Rzymie. Z kolei podpisanie umowy ma być się w biurze prezydenta klubu Aurelio De Laurentiisa. Zawodnik ma związać się z Napoli umową, obowiązującą do 2029 roku.

25-latek to wychowanek Il Toro, który ma na swoim koncie cztery występy w reprezentacji Włoch. W poprzednim sezonie piłkarz rozegrał łącznie 31 spotkań, notując w nich trzy trafienia i asystę.

Czytaj więcej: Real Madryt dopina bombę transferową, klub wyda miliony euro

Komentarze