Real Madryt dopina bombę transferową, klub wyda miliony euro

Real Madryt od dawna pracował nad sfinalizowaniem transferu do wzmocnienia obrony. Według wieści dziennikarzy Pablo Gallego i Tangura Soyera blisko zmiany klubu jest Leny Yoro.

Florentino Perez
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Florentino Perez

Leny Yoro krok od Realu Madryt

Real Madryt ma za sobą bardzo udaną kampanię 2023/2024, w której wygrał mistrzostwo La Liga, a także triumfował w Lidze Mistrzów. Niemniej w nowym sezonie Królewscy nie chcą osiadać na laurach. Jednocześnie władze klubu pracują nad wzmocnieniami.

POLECAMY TAKŻE

Wiadomo już, że do ekipy z Madrytu trafili Endrick oraz Kylian Mbappe. Ofensywa wygląda już solidnie. Wygląda na to, że teraz Real może się wzmocnić w obronie. Dziennikarze Pablo Gallego i Tangura Soyera z Le Figaro i Le Journal du Real przekonują, że sternicy Królewskich są blisko porozumienia w sprawie pozyskania Leny’ego Yoro z Lille.

Z punktu widzenia Realu sfinalizowanie transakcji z udziałem młodego francuskiego defensora jest jednym z priorytetów na trwającą sesję transferową. Zwolennikiem jak najszybszego dopięcia transferu jest trener Carlo Ancelotti, który chciałby mieć już optymalną kadrę na nową kampanię na rozpoczęcie okresu przygotowawczego. Szybkie pozyskanie Yoro może wiązać się też z tym, że wyłączeni z gry są Eder Militao oraz Antonio Rudiger, będący obecnie na urlopach po Copa America i Euro 2024.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Madrycka ekipa od dłuższego czasu zabiegała o transfer z udziałem zawodnika Lille. Yoro łączony był z różnymi klubami. Na przeszkodzie do transakcji stały oczekiwania finansowa klubu z Ligue 1 za piłkarza. Mowa była o 100 milionach euro. Finalnie transfer ma się jednak zamknąć w sumie 50 milionów euro. Chociaż w ramach transakcji mają być uwzględnione dodatkowe bonusy.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Transfer Leny’ego Yoro to dobry ruch władz Realu Madryt?

Tak 78%
Nie 10%
Trudno powiedzieć 12%
280+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

Komentarze