Świderski o powrocie do Europy. “Dostawałem zapytania z Bundesligi i Ligue 1”

Karol Świderski w rundzie wiosennej ma pomóc Hellas Weronie w walce o utrzymanie w Serie A. W rozmowie z Meczykami reprezentant Polski ujawnił, że nie miał dużo czasu, aby sfinalizować przeprowadzkę do ekipy z Serie A.

Karol Świderski
Obserwuj nas w
fot. Imago / Franco Romano Na zdjęciu: Karol Świderski
  • W minionym miesiącu Karol Świderski zmienił barwy klubowe
  • Reprezentant Polski na wypożyczenie trafił do Hellas Werona
  • Zawodnik może po sezonie zostać graczem włoskiej ekipy na zasadzie transferu definitywnego

Świderski o kulisach transferu do Hellas Werony

Karol Świderski to jeden z tych zawodników, którzy mogą odegrać kluczową rolę w trakcie marcowych baraży o awans na Euro 2024. Tymczasem ostatnio na temat kulis transferu do Włoch zawodnik opowiedział w jednym z wywiadów.

27-latek dołączył do Hellas Werony na wypożyczenie z Charlotte. Wcześniej piłkarz bronił barw PAOK-u Saloniki oraz Jagiellonii Białystok.

– Dostawałem zapytania z Bundesligi, Ligue 1 i innych włoskich klubów. Problemem były kwestie finansów. Dla klubów z lig TOP 5, ale nie tych czołowych, kłopotem było zapłacenie 5-6 milionów za zawodnika z MLS. Taki mamy okres na rynku. Cieszę się, że trafiłem na półroczne wypożyczenie. Teraz ode mnie zależy, czy tu zostanę, czy wrócę – przekazał Świderski w rozmowie z Meczykami.

Jak na razie piłkarz wystąpił w jednym spotkaniu Gialloblu, spędzając na boisku 30 minut. W najbliższy weekend Hellas Werona zmierzy się na wyjeździe z Monzą.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze