Milan przełamał klątwę. Zdecydował piękny gol [WIDEO]

AC Milan pokonał SSC Napoli w meczu 24. kolejki Serie A. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Theo Hernandez po pięknym podaniu Rafaela Leao. Rossoneri dzięki wygranej tracą już tylko punkt do drugiego Juventusu.

Theo Hernandez
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Theo Hernandez
  • Milan pokonał Napoli w meczu na San Siro
  • Jedynego gola zdobył Theo Hernandez
  • Rossoneri tracą tylko punkt do JUventusu

Theo Hernandez dał ważne punkty Milanowi

Wieczorny mecz na San Siro był niewątpliwie największym hitem tej serii gier we włoskiej ekstraklasie. Napoli w ostatnich latach znakomicie radziło sobie w spotkaniach wyjazdowych z Milanem w Serie A. Azzurri nie przegrali od grudnia 2014 roku, a spotkanie zakończyło się wtedy wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Następnie zespół z Kampanii wygrał pięciokrotnie i zaliczył trzy remisy w lidze. Ulegli natomiast raz w Pucharze Włoch i raz w meczu Ligi Mistrzów.

Tym razem zdecydowanym faworytem był AC Milan, który znacznie lepiej radzi sobie w obecnej kampanii. Rossoneri wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie spotkania. W 25. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Theo Hernandez, który wykorzystał znakomite podanie Rafaela Leao.

Mimo kilku dogodnych okazji żadna z drużyn nie zdołała już zmienić tego wyniku i Milan sięgnął po trzy punkty. Rossoneri dzięki wygranej mają już tylko punkt straty do drugiego Juventusu. Jednak Stara Dama swój mecz ligowy z Udinese rozegra dopiero w poniedziałek.