Rugani bohaterem Juventusu! Gol na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie [WIDEO]

Juventus wyszarpał zwycięstwo w meczu z Frosinone. Bohaterem Starej Damy w doliczonym czasie gry okazał się Daniele Rugani. Obrońca oddał strzał z ostrego kąta, a piłka wpadła do bramki rywali. Ostatecznie Juve po emocjach w końcówce wygrało 3:2 na własnym stadionie.

Daniele Rugani
Imago / Ettore Griffoni Na zdjęciu: Daniele Rugani
  • Juventus wygrał 3-2 z Frosinone
  • Daniele Rugani strzelił bramkę w ostatniej minucie meczu
  • Po stronie Juventusu wystąpiło dwóch reprezentantów Polski

Rugani zapewnił 3 punkty Juventusowi

Juventus w ramach 26. kolejki włoskiej Serie A podejmował na własnym stadionie Frosinone. Obie ekipy w pierwszej połowie urządzili festiwal strzelecki, a fani zebrani na Allianz Stadium mogli oglądać aż cztery bramki. Na ostateczne rozstrzygnięcie przyszło czekać aż do ostatniej minuty meczu. Kluczową dla wyniku meczu bramkę zdobył Daniele Rugani, który został bohaterem Starej Damy.

W 95 minucie spotkania Juventus wywalczył rzut rożny. Futbolówkę w pole karne zagrywał Samuel Illing-Junior, a tam do główki wyskoczył Dusan Vlahović. Piłka zgrana głową przez serbskiego napastnika trafiła pod nogi Daniele Ruganiego. Włoch bez namysłu oddał strzał z bardzo ostrego kąta, a piłka po jego zagraniu wpadła do bramki.

Na boisku mogliśmy oglądać dwóch reprezentantów Polski. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Z kolei Arkadiusz Milik wszedł z ławki w 87. minucie spotkania, zmieniając na placu gry Federico Gatti’ego.

Dzięki zwycięstwu 3:2 z Frosinone podopieczni Maxa Allegriego wciąż pozostają w kontakcie w ligowej tabeli z Interem Mediolan. Na ten moment Juventus ma 57 punktów i traci 6 oczek do lidera ligi, aczkolwiek Nerazzurri mają dwa mecze rozegrane mniej.