Daniele
Rugani

Daniele Rugani to włoski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2015 roku zawodnik Juventusu FC, z którym sięgnął, między innymi, po sześć mistrzostw Serie A. W latach 2016-2018 reprezentant Włoch.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/Gianluca Ricci/LiveMedia/ipa-a
Imię i nazwisko Daniele Rugani
Data urodzenia 1994-07-29
Miejsce urodzenia Lucca
Narodowość Włochy
Aktualny klub Juventus FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 84 kg
Wzrost 190 cm

Daniele Rugani – kariera

Daniele Rugani dołączył do szkółki Empoli FC w wieku sześciu lat. To tam przez dłuższy czas kształtował się jako piłkarz. Gdy miał 18 lat, został wypożyczony do wielkiego Juventusu. Tam, wraz z kolegami, sięgnął po Puchar Włoch U-19. Po tym sukcesie Stara Dama wykupiła gracza na stałe na zasadzie współwłasności. Zapłaciła Empoli pół miliona euro, po czym go tam wypożyczyła do końca sezonu. Mając 20 lat, Rugani był już podstawowym defensorem drużyny, występującej wówczas w Serie B. Ostatecznie zajął drugie miejsce i wywalczył awans do włoskiej ekstraklasy. Latem ogłoszono, że umowa na zasadzie współwłasności będzie odnowiona. Zawodnik pozostał na sezon 2014/2015 w Empoli. Po zakończeniu kampanii Stara Dama wykupiła pełnię praw do defensora i włączyła go do swojego zespołu. W stolicy Piemontu był głównie rezerwowym, ale przez pięć lat nieraz pomógł drużynie. Zgarnął z nimi w tym czasie pięć mistrzostw kraju, ale też i inne trofea krajowe. Jako, że nie mógł liczyć na regularną grę, latem 2020 roku odszedł na wypożyczenie do Stade Rennais. Nie zdołał się tam jednak przebić, toteż zimą Juventus wycofał swojego gracza i oddał go na rundę wiosenną do Cagliari Calcio. Tam grał już regularnie. Po powrocie do Turynu musiał na nowo pogodzić się z rolą rezerwowego.

Rugani zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Włoch w 2016 roku. Łącznie, w latach 2016-2018 rozegrał dla Squadra Azzurra siedem spotkań, z czego sześć stanowiły mecze towarzyskie.

Daniele Rugani – aktualności