Inter osiągnął cel minimum. Dimarco i Sanchez zapewnili awans do Ligi Mistrzów [WIDEO]

Inter Mediolan w 30. kolejce Serie A wygrał na własnym stadionie 2:0 z Empoli. Podopieczni Simone Inzaghiego po tym zwycięstwie zagwarantowali sobie udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Federico Dimarco
Tiziano Ballabio / Alamy Na zdjęciu: Federico Dimarco
  • Inter Mediolan wygrał 2:0 z Empoli
  • Na listę strzelców wpisali się Federico Dimarco i Alexis Sanchez
  • Nerazzurri zapewnili sobie awans do Ligi Mistrzów

Inter Mediolan pierwszym zespołem w Serie A z awansem do Ligi Mistrzów

Inter Mediolan wykonał kolejny krok w stronę odzyskania mistrzostwa Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego w meczu 30. kolejki Serie A pokonali na własnym stadionie 2:0 Empoli. W pierwszej połowie wynik otworzył Federico Dimarco, zaś w ostatnich dziesięciu minutach do siatki trafił Alexis Sanchez.

Przy pierwszej bramce Inter kompletnie zaskoczył rywali. Alessandro Bastoni znalazł się z piłką w okolicach 23. metrów od bramki przeciwnika i zdecydował się na podanie, którego adresatem był Dimarco. Wahadłowy Il Biscione na wysokości pola karnego oddał strzał z pierwszej piłki, a futbolówka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramkarza. Alexis Sanchez przy drugim golu wykorzystał podanie Dumfriesa i skierował piłkę do pustej bramki.

Komplet punktów w spotkaniu przeciwko Empoli powoduje, że Inter Mediolan zagwarantował sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nerazzurri zajmują 1. miejsce w lidze z dorobkiem 79 punktów. Nad piątą w lidze Romą mają aż 27 oczek przewagi. Do zakończenia sezonu zostało 8 spotkań i tylko 24 punkty do zdobycia.