Legendarny piłkarz Napoli mógł wrócić do klubu. Nowy trener chciał go zabrać ze sobą

Napoli od kilku dni ma nowego trenera. Francesco Calzona wrócił po latach do zespołu spod Wezuwiusza. Razem z nim pracę miał rozpocząć Marek Hamsik, dla którego byłby to również powrót do Neapolu. Ostatecznie Słowak nie skorzystał z oferty.

Marek Hamsik
Obserwuj nas w
Imago / Dave Winter Na zdjęciu: Marek Hamsik
  • Francesco Calzona od 19 lutego jest pierwszym trenerem Napoli
  • Okazję do pracy w roli asystenta miał Marek Hamsik
  • Legenda neapolitańskiej drużyny odrzuciła możliwość pracy w byłym klubie

Marek Hamsik nie był gotowy na pracę w Napoli

Napoli w tym sezonie ma już trzeciego szkoleniowca na ławce trenerskiej. Posadę po zwolnionym Mazzarim przejął znany pod Wezuwiuszem selekcjoner reprezentacji Słowacji – Francesco Calzona. Razem z nim możliwość pracy na Stadio Diego Armando Maradona otrzymał były piłkarz – Marek Hamsik.

Były słowacki piłkarz współpracuje z Calzoną w drużynie narodowej, gdzie pełni rolę jego asystenta. Taką samą funkcję miał spełniać w Napoli, lecz po starannym namyśle 36-latek odrzucił możliwość powrotu do klubu.

Mogę tylko podziękować Calzonie za to, że chciał ze mną współpracować w sztabie reprezentacji Słowacji. Na ten moment nie jestem gotowy, żeby wrócić do Napoli. Mam mnóstwo czasu i liczę na to, że te drzwi zawsze będą dla mnie otwarte – powiedział Hamsik w rozmowie z Sky Sport Italia.

Z trenerem mam świetny kontakt. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Możliwość bycia trenerem Napoli, to dla niego spełnienie marzeń – dodał były piłkarz Napoli.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze