Serie A dzięki Fiorentinie może mieć dziewięć drużyn w Europie. Oto co musi się stać

Fiorentina może zapewnić Serie A aż dziewięć drużyn w przyszłej edycji europejskich pucharów. UEFA potwierdziła, że aby tak się stało, Viola musi wygrać Ligę Konferencji i zająć miejsce poza TOP7.

ACF Fiorentina
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: ACF Fiorentina

Fiorentina musi wygrać LKE i zająć miejsce poza TOP7 Serie A

Serie A od dwóch sezonów przeżywa prawdziwy renesans w europejskich pucharach. W poprzedniej kampanii w każdych rozgrywkach mieli swojego przedstawiciela w finale. Tym razem włoska drużyna zagra w 2 z 3 wielkich finałów. Co więcej, triumf jednej z nich może sprawić, że w przyszłym sezonie w europejskich pucharach będziemy oglądać aż dziewięć drużyn z Półwyspu Apenińskiego.

POLECAMY TAKŻE

Giorgio Marchetti, dyrektor UEFA w rozmowie ze stacją Sky Sport potwierdził, że jeśli Fiorentina sięgnie po zwycięstwo w Lidze Konferencji i zajmie 8. miejsce w Serie A bądź niższe, wtedy włoska liga zyska dodatkowe dziewiąte miejsce w europejskich pucharach. Oznacza to, że szanse na grę w Lidze Konferencji wciąż ma Torino oraz Napoli.

Na ten moment większość rozstrzygnięć jest już znana. W Lidze Mistrzów na pewno zobaczymy Inter Mediolan, AC Milan, Bolognie oraz Juventus. Coraz bliżej awansu do Champions League jest także Atalanta, która potrzebuje zaledwie punkty, aby się zakwalifikować. Miejsce w Lidze Europy przypadnie prawdopodobnie Romie, która ma już tylko matematyczne szanse na grę w elicie europejskiej piłki klubowej. Razem z Romą w tych samych rozgrywkach zagra ich odwieczny rywal – Lazio.

Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy po finale Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Fiorentina z Olympiakosem w finale zmierzy się 29 maja w Atenach. Z kolei Atalanta w finale Ligi Europy zagra z niepokonanym Bayerem Leverkusen w środę 22 maja.

Komentarze