Guardiola w piękny sposób pożegnał Kloppa. Łamiącym głosem złożył mu hołd

Jurgen Klopp zakończył dziewięcioletnią przygodę z Liverpoolem. Na konferencji prasowej Pep Guardiola złożył hołd niemieckiemu trenerowi i pożegnał go wzruszającymi słowami.

Jurgen Klopp
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Jurgen Klopp

Guardiola będzie tęsknił za Kloppem, ale wierzy w jego powrót

Jurgen Klopp w niedzielę podczas spotkania z Wolves po raz ostatni zasiadł na ławce trenerskiej Liverpoolu. Niemiec po dziewięciu latach pracy na Anfield Road zdecydował się odejść wraz z zakończeniem sezonu. Pożegnanie 56-latka wywołało łzy nie tylko u kibiców i zawodników The Reds. Bliski łez był również Pep Guardiola, który po zdobyciu mistrzostwa Anglii pożegnał Kloppa na konferencji prasowej.

POLECAMY TAKŻE

Będę za nim tęsknił. Jurgen był ważną częścią mojego życia. Wyniósł mnie na wyższy poziom jako menadżera. Niesamowicie szanujemy się wzajemnie – powiedział łamiącym głosem Pep Guardiola cytowany przez portal Manchester Evening News.

Klopp pomógł mi wiele razy. Wraz ze swoim zespołem był dla mnie największym rywalem. Nie udało mi się znaleźć sposobu, aby ich pokonać tak jak w przypadku innych drużyn. Z nimi to było trudne – dodał szkoleniowiec Manchesteru City.

Mam przeczucie, że wróci. Chcę podziękować za jego słowa, ale on wie, że za mną stoi klub, który zapewnia mi wiele rzeczy. Inaczej sam nie dałbym rady. Mam w sobie tyle pokory, aby to rozumieć – podsumował Pep Guardiola.

Jurgen Klopp na Anfield Road pracował od 2015 roku i w tym czasie sprawił, że Liverpool stał się jednym z najlepszych klubów w na świecie. Pod wodzą niemieckiego trenera The Reds sięgnęli po historyczne mistrzostwo Anglii oraz wygrali Ligę Mistrzów. Łącznie 56-latek poprowadził zespół w 489 meczach, z których wygrał 304 spotkania.

Komentarze