Sensacja w Pucharze Polski! Raków zmiażdżony w Gliwicach [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał 3:0 z Rakowem Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski, czym sprawił nie lada sensację. Medaliki żegnają się zatem z tymi rozgrywkami.

Vladan Kovacević
IMAGO / Marta Badowska / PressFocus / Newspix.pl Na zdjęciu: Vladan Kovacević
  • Raków Częstochowa przegrał 0:3 z Piastem Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski
  • Do siatki trafili dzisiaj Tomas Huk, Jakub Czerwiński oraz Jorge Felix
  • Piastunki tym samym zameldowały się w półfinale

Piast w półfinale Pucharu Polski, Raków wypadł za burtę rozgrywek

Piast Gliwice we wtorek wieczorem na własnym stadionie podejmował Raków Częstochowa w ćwierćfinałowym meczu Fortuna Pucharu Polski. Zdecydowanie lepiej wyglądali dzisiaj gospodarze, którzy już w 25. minucie objęli prowadzenie.

Do siatki piłkę skierował Tomas Huk, który Vladana Kovacevicia pokonał strzałem głową. Słowacki obrońca w 39. minucie mógł podwyższyć na 2:0, ale na szczęście dla gości jeden z zawodników Medalików w ostatniej chwili wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia drugą połowę rozpoczęli z przytupem – w 49. minucie ogromne zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Czerwiński, który dał Piastowi Gliwice dwubramkowe prowadzenie. Rezultat na 3:0 w 68. minucie ustalił Jorge Felix.

Raków Częstochowa tym samym sensacyjnie żegna się z rozgrywkami pucharowymi, natomiast zespół Piastunek powalczy o wielki finał.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 3:0 (1:0)

1:0 Tomas Huk 25′

2:0 Jakub Czerwiński 49′

3:0 Jorge Felix 68′