Vladan
Kovacević

Vladan Kovacević to serbski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2021 roku związany z Rakowem Częstochowa. W 2023 roku Kovacević zdecydował się na grę dla reprezentacji Serbii.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Jakub Ziemianin/400mm.pl
Imię i nazwisko Vladan Kovacević
Data urodzenia 1998-04-11
Miejsce urodzenia Banja Luka
Narodowość Serbia
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja bramkarz
Waga 81 kg
Wzrost 193 cm

Vladan Kovacević – kariera

Vladan Kovacević grę w piłkę rozpoczynał w rodzimym Zeljeznicar Banja Luka. W 2016 roku trafił do młodzieżowej akademii FK Sarajewo. Seniorskiego debiutu doczekał się w sezonie 2017/2018, kiedy to przebywał na wypożyczeniu w FK Sloboda Mrkonjic Grad. Później w Sarajewie zdecydowano się na niego postawić, a Kovacević odpłacał się obiecującymi występami. W ekipie pięciokrotnego mistrza Bośni i Hercegowiny rozegrał łącznie 98 spotkań i 48 razy zachowywał czyste konto.

W 2021 roku Kovacevicia dostrzegli przedstawiciele Rakowa Częstochowa, który zapłacił za niego 300 tysięcy euro. W Ekstraklasie bośniacki bramkarz szybko stał się jednym z najlepszych na swojej pozycji, a przez wielu uważany jest wręcz za tego najlepszego. W barwach Rakowa Kovacević notuje fantastyczne statystyki, jeśli chodzi o minuty bez gola i czyste konta. W zaledwie 59 meczach zaliczył ich już aż 32.

Dyspozycja Kovacevicia nie umyka uwadze uznanych klubów z mocniejszych lig europejskich. W 2022 roku wiele mówiło się na temat jego potencjalnego transferu do Benfiki, lecz ostatecznie pozostał on w Częstochowie.

Z Rakowem Kovacević sięgnął po Puchar Polski oraz dwa Superpuchary Polski.

W 2023 roku bramkarz zdecydował się na zmianę reprezentacji. Za młodu grał dla juniorskich drużyn Bośni i Hercegowiny, lecz seniorskiego debiutu się nie doczekał. Od teraz będzie można śledzić jego poczynania w kadrze Serbii.

Vladan Kovacević – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Vladan Kovacević?

Vladan Kovacević rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 1.

W jakich klubach grał Vladan Kovacević?

Vladan Kovacević w trakcie swojej kariery grał w klubach: Żeljeznicar Banja Luka, FK Sarajewo, Mrkonjic i Raków Częstochowa.