Koniec serii Rakowa Częstochowa. Nie będzie czwartego finału z rzędu

Raków Częstochowa w ostatnich latach doskonale sobie radził w Fortuna Pucharze Polski. Medaliki po trzech finałach z rzędu tym razem odpadły już na etapie ćwierćfinału.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piast Gliwice - Raków Częstochowa
  • Ten sezon nie jest udany w wykonaniu Rakowa Częstochowa
  • Medaliki zawodzą w lidze oraz nie spisały się na arenie europejskiej
  • Jakby tego było mało, to pożegnały się także z Fortuna Pucharem Polski

Piast wyeliminował Raków, koniec serii Medalików

Raków Częstochowa przegrał 0:3 z Piastem Gliwice i w tym roku pożegnał się z Fortuna Pucharem Polski już na etapie ćwierćfinału. Popularne Medaliki tym samym przerwały swoją imponującą serię – klub z Jasnej Góry trzy razy z rzędu meldował się bowiem w finale tych prestiżowych rozgrywek.

Drużyna z Częstochowy w ostatniej edycji musiała uznać wyższość Legii Warszawa, która w decydującym spotkaniu triumfowała po konkursie rzutów karnych (6:5). Poprzednie finały padły zaś łupem Rakowa, który najpierw ograł Arkę Gdynia 2:1, a później wygrał 3:1 z Lechem Poznań.

Medaliki w Fortuna Pucharze Polski w podstawowym czasie gry jeszcze pod wodzą Marka Papszuna były zatem niepokonane od 2019 roku. Podopieczni Dawida Szwargi rozgrywają średni sezon – odpadli z Ligi Europy po fazie grupowej, a w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmują dopiero 6. miejsce.

Komentarze