Kiedy losowanie par półfinałów Pucharu Polski? W grze pozostały cztery drużyny

Przed nami półfinały Pucharu Polski. W grze pozostały cztery drużyny, które powalczą o trofeum. Kiedy losowanie 1/2 finału rozgrywek?

Puchar Polski
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Puchar Polski
  • W piątek o godzinie 12:00 odbędzie się losowanie par półfinałów Pucharu Polski
  • W grze o trofeum pozostali Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok oraz Wisła Kraków
  • Finał Pucharu Polski zaplanowano na 2 maja

Kto zdobędzie Puchar Polski? Losowanie już w piątek

We wtorek oraz środę rozegrano mecze ćwierćfinałów Pucharu Polski. Nie zabrakło oczywiście olbrzymich emocji oraz niespodzianek, jaką jest choćby odpadnięcie Rakowa Częstochowa. W grze o trofeum pozostały cztery drużyny, z czego trzy ekstraklasowe (Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok) oraz jedna pierwszoligowa (Wisła Kraków).

Piast dość nieoczekiwanie okazał się lepszy od Rakowa, gromiąc go aż 3-0. Tego samego dnia Pogoń Szczecin w hicie tej fazy rozgrywek wyeliminowała po dogrywce Lecha Poznań. Jagiellonia uporała się z Koroną Kielce jeszcze przed rzutami karnymi, podobnie jak Wisła, która w samej końcówce dogrywki zdobyła zwycięskie trafienie, ogrywając Widzew Łódź.

Wkraczamy w kluczowy etap, który pozwoli wyłonić finalistów. Zmierzą się oni 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Zanim do tego dojdzie, najpierw zostanie przeprowadzone losowanie par półfinałów. Będzie ono miało miejsce w piątek 1 marca o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN.

Półfinały zaplanowano na 2-4 kwietnia. Niezależnie od przeciwnika, Wisła Kraków rozegra mecz przed własną publicznością, gdyż występuje na niższym poziomie rozgrywkowym.

Zobacz również: Znamy komplet półfinalistów Pucharu Polski. Thriller na Reymonta! [WIDEO]

Komentarze