Ten mecz przejdzie do historii. Chelsea wygrywa szalone derby Londynu [WIDEO]

Spotkanie Tottenham - Chelsea zamykało 11. kolejkę zmagań w Premier League. Jako pierwsi do siatki w derbach Londynu trafili gospodarze. Później gole zdobywali już tylko The Blues.

Tottenham - Chelsea
IMAGO / PA Images/ John Walton Na zdjęciu: Tottenham - Chelsea
  • Mecz Tottenham – Chelsea był ostatnim aktem 11. kolejki Premier League
  • Wynik derbów Londynu za sprawą Dejana Kulusevskiego otworzyli gospodarze
  • Później piłkę umieszczali w siatce już tylko The Blues, a trzy z czterech goli strzelił Nicolas Jackson

Premier League. Niesamowite emocje w meczu Tottenham – Chelsea

Tottenham odważnie rozpoczął poniedziałkowy pojedynek z Chelsea w 11. kolejce Premier League. Już w 6. minucie piłka zatrzepotała w siatce Roberta Sancheza. Dejan Kulusevski dostał podanie od Pape Matara Sarra, wpadł w pole karne i oddał strzał, a tor lotu futbolówki przeciął Levi Colwill, co zmyliło Roberta Sancheza i uniemożliwiło skuteczną interwencję.

W 14. minucie Heung-Min Son wpisał się na listę strzelców, ale uczynił to z pozycji spalonej i po analizie VAR jego trafienie zostało anulowane. Siedem minut później Raheem Sterling pokonał Vicario, ale wcześniej zagrywał piłkę ręką i system wideoweryfikacji także cofnął gola.

W 28. minucie Moises Caicedo doprowadził do wyrównania, ale ten stan rzeczy utrzymał się tylko przez chwilę – VAR znowu wkroczył do akcji i Tottenham nadal prowadził 1:0. Jednak nie na długo. Kolejna analiza VAR i z boiska wyleciał Cristian Romero, który w polu karnym brutalnie zaatakował Enzo Fernandeza. Sędzia nie tylko wyrzucił obrońcę Spurs, ale także podyktował jedenastkę dla gości, którą na bramkę zamienił Cole Palmer.

Jeszcze w pierwszej połowie Ange Postecoglu dokonał trzech zmian – w 34. minucie Eric Dier zastąpił Brennana Johnsona i wzmocnił obronę gospodarzy, a tuż przed przerwą Micky van de Ven i James Maddison doznali kontuzji, co wymusiło wprowadzenie Emersona Royala i Pierre’a-Emile’a Hojbjerga.

Urazy Micky’ego van de Vena i Jamesa Maddisona [WIDEO]:

Po zmianie stron Destiny Udogie “dopiął swego” i obejrzał drugą żółtą kartkę, co oznaczało, że Tottenham musiał radzić sobie w dziewiątkę. Osłabienie Spurs dopiero w 75. minucie wykorzystał Nicolas Jackson. Pięć minut później znakomitym strzałem bez przyjęcia popisał się Eric Dier, ale VAR anulował jego gola, ponieważ Anglik był na ofsajdzie.

Już w doliczonym czasie gry kapitalną okazję na wyrównanie zmarnował Son, a The Blues popędzili z kontrą, którą na gola zamienił Nicolas Jackson. Senegalczyk na tym nie poprzestał. W ósmej minucie minął Vicario i ustalił wynik na 4:1 dla Chelsea.

Premier League. Tottenham – Chelsea 1:4 (1:1)