Stefan
Ortega

Stefan Ortega to niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od lipca 2022 roku zawodnik Manchesteru City, z którym w debiutanckim sezonie wygrał potrójną koronę.

Czytaj dalej…

18
IMAGO/RHR-Foto/TK
Imię i nazwisko Stefan Ortega
Data urodzenia 1992-11-06
Miejsce urodzenia Hogfeismar
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Manchester City
Pozycja bramkarz
Waga 88 kg
Wzrost 185 cm

Stefan Ortega – kariera

Stefan Ortega pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce TSV Jahn Calden, po czym przeniósł się, kolejno, do KSV Baunatal i KSV Hessen Kassel. Gdy miał już 15 lat, postawił na akademię Arminii Bielefeld. Pomógł drużynie awansować do 2. Bundesligi, mimo że stracił miejsce w wyjściowym składzie.

W czerwcu 2014 roku przeniósł się za darmo do 1860 Monachium. Zastąpił Gabora Kiraly’ego i został pierwszym bramkarzem drużyny. Nie zdołał jednak uchronić klubu od spadku pod koniec kampanii 2016/2017, a zatem wrócił do Arminii. Tam został pierwszym bramkarzem i uzbierał najwięcej doświadczenia. W 2020 roku pomógł klubowi z Bielefeld w powrocie do Bundesligi, a potem odegrał istotną rolę w utrzymaniu wśród elity.

Ze względu na dobrą grę nogami, Ortega zwrócił latem 2022 roku uwagę Manchesteru City. Niemiec był świadomy, że u Pepa Guardioli będzie zaledwie rezerwowym, ale przystał na tę propozycję. W pierwszym sezonie rozegrał 14 spotkań w pięciu różnych rozgrywkach, dokładając swoją cegiełkę do sięgnięcia przez Obywateli po potrójną koronę.

Jesienią 2010 roku Ortega otrzymał powołanie do reprezentacji Niemiec do lat 19, ale nie pojawił się na boisku. Nigdy nie zagrał jednak w koszulce kadry narodowej.

Stefan Ortega – aktualności