Noussair Mazraoui – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoNoussair Mazraoui
Data urodzenia14 listopada 1997 roku
Miejsce urodzeniaLeiderdorp
NarodowośćMaroko
Aktualny klubBayern Monachium
Pozycjaprawy obrońca
Waga65 kg
Wzrost1,83 m

Noussair Mazraoui – aktualności

Noussair Mazraoui – kariera

Noussair Mazraoui dołączył do akademii Ajaxu Amsterdam już w wieku ośmiu lat. Dzięki swojej przebojowości i szybkości, prędko awansował do kolejnych grup wiekowych. Dopiero w wieku 21 lat oficjalnie został jednak członkiem seniorskiej ekipy Joden. Przyszło to jednak w idealnym momencie. W sezonie 2018/2019 Holendrzy rozegrali spektakularny sezon, zwieńczony mistrzostwem oraz Pucharem Holandii. Co jednak istotniejsze, zachwycili w Europie. Mazraoui był wówczas kolegą z drużyny Matthijsa de Ligta czy Frenkiego de Jonga.

Marokańczyk nie poszedł jednak tropem kolegów i pozostał na kilka kolejnych lat w Amsterdamie. Postanowił wykonać kolejny krok dopiero latem 2022 roku, gdy kończyła się jego umowa z Joden. O prawego defensora mocno zabiegała FC Barcelona, ale nie mogła wygrać finansowej batalii z Bayernem Monachium. To właśnie z Bawarczykami obrońca podpisał czteroletni kontrakt. Jego początki w Niemczech są jednak łatwe i trudno mu przebić się na stałe do pierwszego składu.

Mazraoui zadebiutował w reprezentacji Maroka już w wieku 21 lat. Dziś jest etatowym kadrowiczem Lwów Atlasu. Wziął z nimi udział w spektakularnie udanych w ich wykonaniu Mistrzostwach Świata w Katarze. Zakończyli je przegranym meczem z Chorwacją, którego stawką były brązowe medale mundialu. Z powodu kontuzji Mazraoui nie wystąpił w tym spotkaniu, ale uzbierał na turnieju aż pięć występów.

Jaki numer na koszulce ma Noussair Mazraoui?

Noussair Mazraoui rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 40.

W jakich klubach grał Noussair Mazraoui?

Noussair Mazraoui w trakcie swojej kariery grał w klubach: Ajax Amsterdam i Bayern Monachium.