Kyle Walker

Kyle Walker

Kyle Walker to angielski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2017 roku zawodnik Manchesteru City, z którym sięgnął, m.in., po cztery mistrzostwa Premier League. Etatowy reprezentant Anglii, wicemistrz Europy z 2021 roku.

Czytaj dalej…

Kyle Walker – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKyle Walker
Data urodzenia28 maja 1990 roku
Miejsce urodzeniaSheffield
NarodowośćAnglia
Aktualny klubManchester City
Pozycjaprawy obrońca
Waga83 kg
Wzrost1,83 m

Kyle Walker – aktualności

Kyle Walker – kariera

Kyle Walker dołączył do szkółki Sheffield United w wieku siedmiu lat. Gdy tylko został pełnoletni, awansował do pierwszej drużyny po wypożyczeniu do Northampton Town. W zespole z Sheffield imponował na poziomie Championship, wziął też udział w barażach o awans do Premier League. Szybko zwrócił uwagę klubu Premier League – Tottenhamu. Koguty zapłaciły za niego latem 2009 roku 6 milionów euro, po czym wypożyczyły go z powrotem do Sheffield United. Tam spędził pół sezonu, a na rundę wiosenną wrócił do Spurs. Później wypożyczano go jeszcze do Queens Park Rangers i Aston Villi, by nabrał ogłady.

Misja zakończyła się sukcesem. Od sezonu 2011/2012, Walker był już regularnym graczem Tottenhamu. Jego ogromna szybkość w połączeniu z siłą fizyczną sprawiła, że szybko został jednym z najlepszych prawych obrońców w Premier League. Przez sześć lat regularnie pomagał Kogutom na wszystkich frontach, ale ostatecznie zrozumiał, że jeśli chce sięgać po trofea, musi zmienić klub. Latem 2017 roku Manchester City zapłacił za niego 53 miliony euro.

Przewidywania piłkarza okazały się trafione. Błyskawicznie wskoczył do wyjściowego składu Obywateli i sięgnął z nimi po ponad dziesięć trofeów – w tym cztery mistrzostwa Anglii.

Prawy defensor jest również etatowym reprezentantem swojego kraju. W barwach Synów Albionu zadebiutował w 2011 roku. Ma na koncie udział w czterech wielkich turniejach, a Euro 2021 skończył ze srebrnym medalem.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kyle Walker?

Kyle Walker rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 2.

W jakich klubach grał Kyle Walker?

Kyle Walker w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sheffield United, Northampton Town, Tottenham Hotspur, Queens Park Rangers, Aston Villa i Manchester City.