Walker zaimponował w Milanie
Kyle Walker podczas zimowego okienka poprosił o zgodę na odejście z Manchesteru City. Uznał, że to właściwy moment, aby spróbować czegoś nowego, korzystając tym słabym na słabnącej pozycji w ekipie Pepa Guardioli. Kilka klubów było nim zainteresowanych, ale najkonkretniejsze działania podjął Milan, który wypożyczył go z opcją wykupu po sezonie.
We Włoszech prawy obrońca szybko się odnalazł. Okazał się bardzo konkretnym wzmocnieniem, zarówno na boisku, jak i w szatni. Zaimponował swoim charakterem, osobowością, doświadczeniem, a także formą fizyczną. Mimo upływających lat, dalej świetnie wygląda pod względem motorycznym. Nie miał także problemów z wywalczeniem miejsca w pierwszej jedenastce.
Oglądaj skróty meczów Premier League
Walker cieszy się dużym uznaniem na San Siro. “La Gazzetta dello Sport” twierdzi, że w klubie uważają ten ruch za bardzo dobry i cenią sobie współpracę z gwiazdorem. Pojawił się także temat kontynuowania jej w dłuższym wymiarze czasowym. Sergio Conceicao dał zielone światło w sprawie zatrzymania Walkera na kolejny sezon. Wiele wskazuje na to, że Milan skorzysta z opcji i go wykupu za kwotę w okolicach pięciu milionów euro.
34-latek sfinalizował przeprowadzkę pod koniec stycznia. Od tego czasu zagrał dla Milanu osiem razy. Jesienią pełnił natomiast rolę kapitana Manchesteru City w wielu spotkaniach Premier League.
Komentarze