Josue
Josue

Josue to portugalski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2021 roku zawodnik Legii Warszawa, której jest kapitanem. Czterokrotny reprezentant Portugalii.

Czytaj dalej…

27
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Josue
Data urodzenia 1990-09-17
Miejsce urodzenia Valongo
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 174 cm

Josue – kariera

Josue jest wychowankiem FC Porto, ale długo nie mógł doczekać się debiutu w seniorskiej drużynie Smoków. Wypożyczano go do S.C. Covilha, FC Penafiel czy holenderskiego VVV Venio. W 2011 roku podpisał umowę z FC Pacos de Ferreira, ale po dwóch latach wrócił do Porto. Spędził tam sezon, po czym… ponownie go wypożyczono – tym razem na dwa lata do Bursasporu, a później do Bragi czy Galatasaray. Gdy jego kontrakt ze Smokami wygasł, związał się umową z tureckim Osmanlisporem. Nie zagrzał tam miejsca; obie strony rozwiązały umowę po zaledwie czterech miesiącach. Sezon 2018/2019 spędził w Hapoelu Beer Szewa.

Latem 2019 roku po doświadczonego Portugalczyka – który w latach 2013-2014 rozegrał nawet cztery mecze dla reprezentacji – sięgnęła Legia. Warszawiacy podpisali z pomocnikiem dwuletni kontrakt. Josue szybko stał się gwiazdą PKO BP Ekstraklasy. Na pozycji ofensywnego pomocnika równać z nim może się jedynie Ivi Lopez. Portugalczyk szybko zyskał też przychylność szatni – po zaledwie roku wybrano go bowiem kapitanem Wojskowych.

W maju 2023 roku Legia poinformowała o uzyskaniu porozumienia z Josue w sprawie przedłużenia wygasającego z końcem sezonu kontraktu. Umowa została prolongowana o kolejny rok.

Josue – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Josue?

Josue rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 27.

W jakich klubach grał Josue?

Josue w trakcie swojej kariery grał w klubach: FC Porto, CD Candal, SC Covilha, Penafiel, VVV Venlo, Pacos-Ferreira, Bursaspor, SC Braga, Galatasaray Stambuł, Osmanlispor, Akhisarspor, Hapoel Beer-Szewa i Legia Warszawa.