Legia Warszawa żegna swojego kapitana! Oficjalny komunikat klubu

Legia Warszawa w piątek poinformowała w mediach społecznościowych o rozstaniu z Josue. Portugalczyk opuści stołeczny klub po trzech latach spędzonych w Polsce.

Josue
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Josue

Legia poinformowała o odejściu Josue

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła informacje, które od dłuższego czasu pojawiały się w mediach społecznościowych. Josue po trzech latach gry w barwach Wojskowych opuści klub po zakończeniu sezonu. Kontrakt, który wygasa w czerwcu, nie zostanie przedłużony. Portugalczyk w najbliższą sobotę będzie mógł po raz ostatni pożegnać się z kibicami podczas meczu z Zagłębiem Lubin.

POLECAMY TAKŻE

Kapitan Legii Warszawa Josue Pesqueira po trzech latach odchodzi z klubu. Legia dziękuje portugalskiemu pomocnikowi za reprezentowanie naszych barw, zaangażowanie w aktywność klubu oraz życzy mu powodzenia w dalszej karierze – zakomunikowała Legia Warszawa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Josue trafił do Warszawy latem 2021 roku na zasadzie wolnego transferu. Zanim został piłkarzem Legii Warszawa, przez dwa lata występował w Izraelu, reprezentując barwy Hapoelu Beer Sheva. Dla stołecznego klubu wystąpił łącznie w 129 meczach, w których strzelił 29 bramek i zaliczył 33 asysty. Razem z Wojskowymi zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski w 2023 roku.

Ponadto portugalski pomocnik w Polsce dwukrotnie został wyróżniony indywidualnie. W rękach Josue znalazła się nagroda dla najlepszego pomocnika w Ekstraklasie w sezonie 2022/2023 oraz Obcokrajowca Roku 2023 w plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna”.

Komentarze