Emocje w meczu Stal – Legia, błysnęli Josue i Szkurin [WIDEO]

Legia Warszawa w niedzielnym spotkaniu 30. kolejki PKO Ekstraklasy mierzyła się ze Stalą Mielec. W pierwszej połowie rywalizacji padły dwa gole.

Josue

Josue wykorzystał rzut karny w meczu Stal Mielec – Legia Warszawa

Legia Warszawa przystępowała do potyczki ze Stalą Mielec, chcąc wrócić na zwycięski szlak po trzech z rzędu remisach. 15-krotny mistrz Polski miał jednocześnie plan, aby odnieść pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Goncalo Feio. Na drodze legionistów stanęła jednak Stal Mielec, chcąca się zrehabilitować za kompromitująca porażkę z Wartą Poznań (2:5).

Na pierwszego gola w spotkaniu trzeba było czekać do 21 minuty. Wówczas rzut karny podyktowany za faul na Pawle Wszołku wykorzystał Josue. Portugalczyk oddał strzał z lewej nogi i golkiper rywali został zmuszony do kapitulacji.

Szkurin goni Erika Exposito

Strzelec gola dla Wojskowych ma kontrakt ważny z klubem tylko do końca czerwca. Wciąż niejasna jest przyszłość zawodnika. Josue trafił do Legii w 2021 roku z Hapoelu Beer Sheva na zasadzie wolnego transferu. W tej kampanii 33-latek wystąpił w 28 meczach ligowych, notując w nich dziewięć trafień.

Tymczasem jeszcze w pierwszej odsłonie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkę dla Stali zdobył Ilja Szkurin. Białoruski napastnik wykorzystał podanie od Macieja Domańskiego i zawody tak naprawdę zaczęły się od nowa. 24-latek ma już na swoim koncie 14 goli w tym sezonie. Szkurin jednocześnie goni lidera klasyfikacji najlepszych strzelców Erika Exposito, mającego 17 trafień na koncie.