Ben
White

Ben White to angielski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2021 roku zawodnik Arsenalu, do którego trafił za niemal 60 milionów euro. Reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/Arron Gent/News Images
Imię i nazwisko Ben White
Data urodzenia 1997-10-08
Miejsce urodzenia Poole
Narodowość Anglia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja prawy obrońca
Waga 76 kg
Wzrost 186 cm

Ben White – kariera

Ben White kształcił się w akademii Southampton, ale szybko trafił do Brighton & Hove Albion. Mewy na początku jego seniorskiej kariery kilkukrotnie go wypożyczały. Anglik trafił do Newport County, Peterborough czy Leeds United. Z Pawiami sięgnął nawet po mistrzostwo Championship. Właśnie po pobycie na Elland Road uznano, że White nadaje się na realia Premier League. Rozegrał świetny sezon 2020/2021, po czym stał się bohaterem głośnego transferu. Arsenal zapłacił za niego niemal 60 milionów euro, a zatem stał się najdroższym defensorem, kupionym przez Kanonierów. Szybko wskoczył do pierwszego składu, a w sezonie 2022/2023 stał się jednym z najlepszych prawych obrońców w Premier League.

White zadebiutował w reprezentacji Anglii w 2021 roku. Choć – przy wielkiej konkurencji – nie gra zbyt często, był częścią kadry na Euro 2021 (zakończone wicemistrzostwem) oraz na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Ben White – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ben White?

Ben White rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Ben White?

Ben White w trakcie swojej kariery grał w klubach: Southampton FC, Brighton & Hove Albion, Newport County, Peterborough, Leeds United, Arsenal FC.