Ostre spięcie dwóch piłkarzy Arsenalu. Arteta pochwalił ich zachowanie

Oleksandr Zinchenko i Ben White z Arsenalu znaleźli się w centrum uwagi, po tym jak doszło do spięcia obu zawodników po wtorkowym meczu z Nottingham Forest. Arteta nie przejął się tym zajściem i pochwalił obu graczy.

Ben White, Mikel Arteta
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Ben White, Mikel Arteta
  • Saka kluczowym strzelcem w zwycięskim meczu
  • Zinchenko i White spierają się o błędy w obronie
  • Arteta pochwala reakcję swoich zawodników

Arteta rozdzielał dwóch piłkarzy Arsenalu

Arsenal pokonał we wtorek Nottingham Forest 2:1 i utrzymuje się w czubie tabeli Premier League. Kanonierzy prowadzili już 2:0 w tym pojedynku, ale gol kontaktowy zdobyty w 89. minucie przez Awoniyia sprawił, że końcówka była nerwowa.

Po końcowym gwizdku arbitra Zinchenko i White ostro wymienili się uwagami na boisku, najwyraźniej dotyczącymi zamieszania w obronie, które doprowadziło do nieoczekiwanych nerwów w ostatnich minutach. Ta scena jest szeroko komentowana szczególnie w brytyjskich mediach.

Trener Arsenalu Mikel Arteta musiał interweniować, aby uspokoić kłócących się graczy, ale zapewnił, że cieszy się z ich reakcji. – Uwielbiam to, wymagają więcej od siebie nawzajem i nie są zadowoleni z tego, jak stracili bramkę. Starali się rozwiązać problem. Było trochę gorąco, ale to oznacza, że nie wystarczy grać tak, jak graliśmy, wynik musi być lepszy. To wzajemne popychanie się i niezadowolenie ma zachęcić do lepszej gry – przyznał menedżer Kanonierów.