Aaron
Wan-Bissaka

Aaron Wan-Bissaka to angielski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2019 roku zawodnik Manchesteru United, który zapłacił za niego aż 55 milionów euro.

Czytaj dalej…

29
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Aaron Wan-Bissaka
Data urodzenia 1997-11-26
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja prawy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 183 cm

Aaron Wan-Bissaka – kariera

Aaron Wan-Bissaka pochodzi z Londynu i za młodu postanowił związać się z akademią Crystal Palace. Tam z miejsca poznano się na talencie gracza, który z upływem lat kształtował się na klasowego prawego obrońcę. Rokrocznie zmieniał kategorię wiekową na wyższą, aż wreszcie w wieku 20 lat zadebiutował z Orłami w Premier League. W swym pierwszym sezonie (2017/2018) rozegrał tylko siedem meczów, ale w dwóch kolejnych latach był już etatowym członkiem wyjściowego składu. Odznaczał się dużą szybkością i skutecznością w pojedynkach defensywnych. Głównie z tych względów po Anglika sięgnął Manchester United, płacąc za niego latem 2019 roku aż 55 milionów euro.

Jego pierwszy sezon na Old Trafford był udany. Wan-Bissaka imponował w obronie, choć wypominano mu brak liczb w ofensywie. Stopniowo, wraz ze zmianą kolejnych trenerów, rola piłkarza w zespole malała. Nie pomogły też liczne kontuzje, które przykładowo uniemożliwiły mu spokojne rozpoczęcie sezonu 2022/2023.

Wan-Bissaka w przeszłości regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. W związku z ogromną konkurencją na tej pozycji, nigdy nie zadebiutował jednak w seniorskiej kadrze Synów Albionu.

Aaron Wan-Bissaka – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Aaron Wan-Bissaka?

Aaron Wan-Bissaka rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 29.

W jakich klubach grał Aaron Wan-Bissaka?

Aaron Wan-Bissaka w trakcie swojej kariery grał w klubach: Crystal Palace i Manchester United.