Aarson Ramsdale – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAaron Ramsdale
Data urodzenia14 maja 1998 roku
Miejsce urodzeniaStoke-on-Trent
NarodowośćAnglia
Aktualny klubArsenal FC
Pozycjabramkarz
Waga88 kg
Wzrost1,88 m

Aarson Ramsdale – aktualności

Aarson Ramsdale – kariera

Aaron Ramsdale do seniorskiej piłki dorastał w ekipie Sheffield United. W styczniu 2017 roku zdecydowano się go natomiast sprzedać do Bournemouth za kwotę niespełna miliona euro. Najpierw Ramsdale zanotował serię wypożyczeń, a po udanym sezonie w Bournemouth Sheffield United zdecydowało się odkupić go ponownie. Konieczne było natomiast głębokie sięgnięcie do kieszeni, gdyż w 2020 roku jego transfer wyniósł 20,5 miliona euro.

W kampanii 2020/2021 Ramsdale był jednym z najbardziej wyróżniających się bramkarzy Premier League. Pomimo ostatniego miejsca w tabeli Sheffield United i spadku do Championship, Anglikowi udało się utrzymać w elicie. Jego usługami zainteresował się Arsenal, który latem 2021 roku zapłacił za niego aż 28,5 miliona euro. Wówczas uznano tę kwotę za przesadzoną, jednak Ramsdale szybko udowodnił w Londynie swoją wartość.

Młodzieżowy reprezentant Anglii wywalczył miejsce w składzie kosztem Bernda Leno, który do tej pory był między słupkami nietykalny. W całym sezonie ligowym Ramsdale zachowywał czyste konto dwanaście razy, co było bardzo obiecującym wynikiem. W kampanii 2022/2023 jego postawa pozwala Kanonierom realnie walczyć o mistrzostwo Anglii.

Przez lata Ramsdale grał dla kolejnych zespołów młodzieżowych, a w 2021 roku zadebiutował w seniorskiej kadrze Anglii. Do mundialu w Katarze zagrał dla niej trzykrotnie. Obecnie jest rezerwowym Jordana Pickforda, czyli niekwestionowanego numeru jeden między słupkami Synów Albionu.

Jaki numer na koszulce ma Aaron Ramsdale?

Aaron Ramsdale rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 1.

W jakich klubach grał Aaron Ramsdale?

Aaron Ramsdale w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sheffield United, AFC Bournemouth, FC Chesterfield, AFC Wimbledon i Arsenal FC.