Jordan Pickford

Jordan Pickford

Jordan Pickford to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2017 roku broni barw klubu Everton FC. Etatowy reprezentant i wicemistrz Europy z reprezentacją Anglii.

Czytaj dalej…

Jordan Pickford – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJordan Pickford
Data urodzenia7 marca 1994 roku
Miejsce urodzeniaWashington
NarodowośćAnglia
Aktualny klubEverton FC
Pozycjabramkarz
Waga77 kg
Wzrost1,85 m

Jordan Pickford – aktualności

Jordan Pickford – kariera

Jordan Pickford jest produktem akademii Sunderlandu. W angielskim klubie szybko poznano się na talencie bramkarza, przez co regularnie wypożyczano go, by łapał minuty i niezbędne doświadczenie. Za młodu był prawdziwym obieżyświatem – przynajmniej w skali krajowej. Krótkotrwale reprezentował bowiem barwy takich zespołów, jak Darlington, Alfreton, Burton Albion, Carlisle United, Bradford czy Preston North End. Wrócił na stałe do Sunderlandu zimą 2016 roku, by pomóc drużynie w utrzymaniu się w Premier League.

Kampanię 2016/2017 rozpoczął jako dubler Vito Mannone, ale ten szybko doznał kontuzji. Pickford przejął jego miejsce. Choć prezentował się solidnie, nie zdołał uchronić ekipy przed spadkiem. Everton zrozumiał, że to bramkarz zbyt dobry na grę w Championship. Zaoferował za Anglika niemal 30 milionów euro. Pickford szybko stał się numerem jeden na Goodison Park. Dwukrotnie (2017/2018 i 2021/2022) wybierano go nawet najlepszym zawodnikiem The Toffees.

Dobra dyspozycja w klubie sprawiła, że Pickford wyrósł na podstawowego bramkarza reprezentacji Anglii. Z kadrą sięgnął po wicemistrzostwo Europy w 2021 roku, uczestniczył też w dwóch mundialach (2018 i 2022). Dla Garetha Southgate’a jest niekwestionowanym numerem jeden; dla Synów Albionu rozegrał już ponad 50 spotkań.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Jordan Pickford?

Jordan Pickford rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 1.

W jakich klubach grał Jordan Pickford?

Jordan Pickford w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sunderland, Darlington, Alfreton, Burton Albion, Carlisle United, Bradford City, Preston North End i Everton.