Blamaż Pogoni w Belgii. Bramkarz antybohaterem meczu [WIDEO]

Pogoń Szczecin po kompromitującym występie uległ Gentowi w pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji. Kompromitujący występ zaliczył Bartosz Klebaniuk, golkiper "Portowców"

Bartosz Klebaniuk
IMAGO / Photo News Na zdjęciu: Bartosz Klebaniuk
  • Pogoń w pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji mierzył się z Gentem
  • Mecz ostatecznie zakończył się porażką szczecińskiego zespołu aż 0:5
  • Antybohaterem meczu był Bartosz Klebaniuk, golkiper “Portowców”

Liga Konferencji. Gent pokazał Pogoni miejsce w szeregu

Faworytem środowego pierwszego meczu III rundy kwalifikacyjnej do Ligi Konferencji był rzecz jasna zespół Gentu. Kibice liczyli na niespodziankę, ale Pogoń Szczecin tego dnia zaprezentowała się fatalnie na tle belgijskiej drużyny.

Już w 13. minucie meczu prowadzenie objęli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Gift Orban, który wykorzystał fatalny Bartosza Klebaniuka. To był początek kłopotów podopiecznych Jensa Gustafssona.

Rywale w około dziesięć minut wpakowali Pogoni trzy bramki. Przy golu na 0:2 młody golkiper został przelobowany uderzeniem głową.

Bramkarz “Portowców” największy błąd popełnił przy trafieniu w 40. minucie. Kolega z drużyny wymusił na 21-latku urodzonemu w Białej Podlaskiej opuszczenie pola karnego, a ten wykonywał zbyt krótkie podanie i został pokonany przez Hugo Cuypersa.

Natomiast czwarte trafienie padło po błędzie defensywy Pogoni, która straciła futbolówkę blisko własnej bramki. Zawodnik rywali nie miał najmniejszych trudności z pokonaniem, tym razem bezradnego Bartosza Klebaniuka.

W drugiej części meczu przeważali również zawodnicy Gentu. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Gift Orban, dla którego było to trzecie tego dnia trafienie. W dalszej części meczu belgijski zespół ewidentnie spuścił z tonu, ale nawet wtedy podopieczni Jensa Gustafssona nie byli w stanie im zagrozić. Choć drugie 45 minut było zdecydowanie lepsze w ich wykonaniu.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w czwartek (17 sierpnia) o godzinie 18:00. Mecz będzie rozgrywany na domowym obiekcie Pogoni Szczecin.

Gent – Pogoń Szczecin 5:0

Gift Orban (13′, 35′, 64′), Hugo Cuypers (40′, 45+’)