To nie koniec zamieszania wokół Martineza! UEFA podjęła kroki

Emiliano Martinez oprócz świetnej dyspozycji sportowej podczas rzutów karnych z Lille, niechlubnie zasłynął także z otrzymania żółtej kartki w trakcie konkursu jedenastek. Jak informuje Sky Sports, w konsekwencji zostanie on zawieszony na pierwszy mecz półfinałowy Ligi Konferencji.

Emiliano Martinez
Obserwuj nas w
sportpix / Alamy Na zdjęciu: Emiliano Martinez

Martinez ukarany przez UEFA

Aston Villa wywalczyła awans do półfinału Ligi Konferencji dopiero po konkursie rzutów karnych w meczu z Lille. Niekwestionowanym bohaterem jedenastek został Emiliano Martinez, którego interwencje zapewniły zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery’ego. Argentyńczyk obronił dwa rzuty karne. Oprócz świetnej dyspozycji, o bramkarzu głośno zrobiło się również z innego powodu.

Martinez podczas serii karnych ujrzał żółtą kartkę. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że już wcześniej został on napomniany w ten sposób w trakcie meczu. Jak się jednak okazało, kartki zerują się przed konkursem jedenastek. Dzięki temu golkiper nie wyleciał z boiska i swoimi paradami wprowadził Aston Villę do półfinału rozgrywek.

Sky Sports poinformowało jednak, że Martinez nie uniknie konsekwencji tego zdarzenia. Zgodnie z informacjami brytyjskich dziennikarzy, Argentyńczyk zostanie zawieszony. W wyniku kary nie wystąpi on w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Konferencji. UEFA potwierdziła nałożenie kary na golkipera.

Półfinałowy rywal Aston Villi również wyłoniony został dzięki serii jedenastek. Angielski klub w kolejnym etapie zmierzy się z greckim Olympiakosem. Zespół ten wyeliminował Fenerbahce z Sebastianem Szymańskim w składzie. Pierwszy mecz zaplanowano na 2 maja o godzinie 21:00.

Czytaj dalej: Martinez o kontrowersyjnych kartkach. “To kwestia reputacji”

Komentarze