Probierz twardo broni Jana Bednarka. Jasne stanowisko ws. występu na Euro

Michał Probierz odniósł się do krytyki, która spotkała Jana Bednarka po marcowych barażach. W rozmowie z portalem Meczyki.pl selekcjoner wyznał, że obrońca jest potrzebny reprezentacji.

Jan Bednarek
Obserwuj nas w
UK Sports Pics Ltd / Alamy Na zdjęciu: Jan Bednarek

Reprezentacja potrzebuje Bednarka, Probierz widzi postęp w grze zawodnika

Jan Bednarek przez wielu kibiców został skreślony z listy zawodników, którzy powinni pojechać na Mistrzostwa Europy 2024. Obrońca biało-czerwonych został uznany za winnego straconej bramki w meczu półfinałowym z Estonią. Z taką opinią nie zgadza się selekcjoner reprezentacji Polski. Michał Probierz w wywiadzie z portalem Meczyki.pl bronił obrońcę Southampton, podkreślając, że zawodnik jest bardzo potrzebny naszej kadrze. Ponadto trener zauważył postęp i zmianę pewnych aspektów w grze u 28-letniego defensora.

POLECAMY TAKŻE

Widzę, że robi bardzo duże postępy. Rozmawialiśmy z nim, żeby zmienił pewne aspekty gry i widzę, że to wprowadził. Jest tej reprezentacji bardzo potrzebny – powiedział Michał Probierz w rozmowie z portalem Meczyki.pl

Widać, że w Southampton jest liderem zwłaszcza po tym jak zawodnicy się z nim komunikują. Wszystko się tam na nim opiera – dodał selekcjoner biało-czerwonych.

Krytyka wobec niego po meczu z Estonią była nie fair. Nie był głównym winowajcą straty gola. Wcześniej trzech zawodników mogło przerwać tę akcję – podkreślił Michał Probierz.

Jan Bednarek w tym sezonie na poziomie Championship rozegrał 44 mecze, w których strzelił 2 bramki. Razem z klubem może awansować do Premier League, bowiem w finale baraży Święci zmierzą się z Leeds United. W biało-czerwonych barwach zadebiutował 4 września 2017 roku za kadencji Adama Nawałki w meczu z Kazachstanem. Od tego czasu rozegrał z orzełkiem na piersi 56 spotkań.

Komentarze