Pomocnik nie sprawdził się w Napoli. Wróci do Anglii

Napoli nie wykupi Leandera Dendonckera, który ostatniej zimy został wypożyczony do ekipy Azzurrich z Aston Villi. Podobnie będzie w przypadku Hameda Juniora Traore. Iworyjczyk ma z kolei wrócić do Bournemouth - donosi Fabrizio Romano.

Leander Dendoncker
Obserwuj nas w
Franco Romano / Alamy Na zdjęciu: Leander Dendoncker

Napoli nie wykupi Leandera Dendonckera z Aston Villi

Leander Dendoncker podczas ostatniego zimowego okienka transferowego został wypożyczony z Aston Villi do Napoli. Defensywny pomocnik ligi włoskiej jednak nie podbił i były mistrz Serie A nie ma zamiaru uruchamiać klauzuli wykupu w jego kontrakcie – podaje Fabrizio Romano. Klub z Neapolu mógłby wykupić 29-latka za 9 milionów euro, lecz ostatecznie nie skorzysta z tej możliwości i 32-krotny reprezentant Belgii latem wróci do drużyny z Birmingham.

POLECAMY TAKŻE

Włoski dziennikarz dodał, że Hamed Junior Traore prawdopodobnie również nie zostanie wykupiony przez Napoli. Dziesięciokrotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej na Stadio Diego Armando Maradona przeprowadził się z Bournemouth i po czasowym pobycie także ma powrócić do Premier League. Nie wiadomo jednak, jaka przyszłość czeka obu zawodników, którzy jeszcze w tym samym oknie mogą opuścić angielskie kluby.

Leander Dendoncker podczas wypożyczenia w koszulce zespołu popularnych Azzurrich rozegrał tylko trzy spotkania, a na murawie spędził łącznie nieco ponad… dwadzieścia minut. Bilans Hameda Juniora Traore to natomiast jedenaście meczów, ale bez żadnej zdobyczy bramkowej. Obaj piłkarze okazali się więc niewypałami transferowymi.

Komentarze