Probierz wysłał jasny sygnał ws. powołań na Euro. Tak ma wyglądać kadra

Michał Probierz w rozmowie z portalem Meczyki.pl zabrał głos ws. powołań na Mistrzostwa Europy 2024. Selekcjoner reprezentacji Polski nie zamierza przeprowadzać rewolucji.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz

Kadra na Euro podobna do tej z marcowego zgrupowania

Michał Probierz w środę (29 maja) ogłosi listę powołanych zawodników na Mistrzostwa Europy 2024. Reprezentacja Polski bilet na turniej wywalczyła po marcowych barażach, gdzie pokonała Estonię oraz Walię. Selekcjoner biało-czerwonych w wywiadzie dla portalu Meczyki.pl wyjawił, jak może wyglądać kształt kadry na zbliżające się Euro. Trener zaznaczył, że nie zrobi wielkiej rewolucji. Znaczną część składu będą stanowić piłkarze, którzy byli powołani na ostatnie zgrupowanie w marcu.

POLECAMY TAKŻE

Lista powołanych zawodników na Euro nie będzie się bardzo różniła od tej z marca. Nie mam zamiaru robić wielkiej rewolucji. Ci zawodnicy nie zawiedli, zrobili wszystko, żeby awansować – powiedział Michał Probierz w wywiadzie dla portalu Meczyki.pl

Mamy spotkanie ze sztabem i podejmiemy kluczowe decyzje. Na pewno powołanie otrzyma jeden młody bramkarz. Nie chcemy zabierać miejsca zawodnikowi z pola. Nawet gdyby był jakiś uraz to zawsze możemy go dowołać – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski zgrupowanie w Warszawie rozpocznie 2 czerwca. Zanim nasza drużyna poleci na Mistrzostwa Europy, zmierzy się towarzysko na PGE Narodowym z reprezentacją Ukrainy (7 czerwca) oraz Turcji (10 czerwca). Dla biało-czerwonych Euro rozpocznie się 16 czerwca od spotkania z kadrą Holandii.

Komentarze